reklama

Burmistrz zbeształ radnego. Poszło o... wodę w grobach

Polityka, Wiadomości, 05.04.2023 17:00, eł

To temat, który na sesjach Rady Miejskiej pojawia się od wielu miesięcy.

Burmistrz zbeształ radnego. Poszło o... wodę w grobach

Radny gminy Kęty Lesław Kuźma już od ponad roku wałkuje podczas obrad samorządu temat zalewanego cmentarza w Bulowicach.

Jak twierdzi, z braku odwodnienia, wody opadowe płyną alejkami nekropolii i ściekają do grobów. Nie omieszkał tej sprawy poruszyć również w czasie ostatniej sesji, która odbyła się 31 marca. Dopytywał się, czy podjęte zostały jakieś działania, by rozwiązać ten problem.

Zdenerwowało to burmistrza Kęt Krzysztofa Klęczara. - Leszku, już maksymalnie starałem się unikać wchodzenia z tobą w polemikę. Żeby nie zabierać głosu, podczas innej sesji słuchałem ze swojego gabinetu tych twoich mądrości, zamiast być na sali obrad, to się o mnie upomniałeś i wróciłem. Na litość boską, Rada Miejska, urząd zarządza bardzo potężną organizacją. Gmina Kęty to złożony, skomplikowany organizm, a ty na najważniejszych zebraniach jakie są, czyli na sesjach Rady Miejskiej sprowadzasz dyskusję do wody zalewającej groby. Zgłosiłeś urzędnikom? To przecież w tym samym trybie można zapytać, czy podjęli działania. A kiedy mieli je podjąć? W zimie, na mrozie? Bardzo proszę, szanujcie państwo powagę tej sali i samych siebie – zbeształ radnego burmistrz.

Sprawa nekropolii wydaje się jednak dość poważna, choć może faktycznie nie musi wracać jak bumerang na każdej sesji. – Szoku doznałem, gdy jeden z grobowców był otwarty. Trumna dosłownie w nim pływała, bo wody było z pół metra. Ktoś ze świadków historii, z tych starszych mieszkańców, opowiadał mi, że tam był kiedyś olbrzymi wąwóz, głęboki na dwa metry, no i został zasypany. A ponieważ tam nie ma melioracji, woda ścieka do grobów i płynie też płytkami na zewnątrz – mówił Lesław Kuźma kilka miesięcy temu. Warto dodać, że po raz pierwszy zgłosił problem znacznie wcześniej, pod koniec 2021 roku, a zatem był czas, by zająć się nim w cieplejszych niż zima porach roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zibi33, 06.04.2023 08:17

panu burmistrzowi to chyba od tych wizyt w mediach coś się porąbało , no widać to nie problem dla faceta ciekawe jak by wyglądało gdyby ktoś z jego bliskich w chwili ostatniego pożegnania podczas opadów wraz z trumną został zanurzony w dziurze zalanej brudną wodą , tak raczej słabo ale tak to jest że większość ludzi a zwłaszcza tych którym się wydaje że są alfą i omegą gdy ktoś zwróci uwagę na zaniedbania zachowuje się opryskliwie i zwala winę na wszystkich tylko nie na sobie bo przecież on zawsze wszystko wie lepiej i nie jest możliwe żeby jakieś zaniedbania były.

bot, 05.04.2023 18:15

https://niezalezna.pl/337942-trzaskowski-zapytany-o-scieki-w-wisle-o-tym-sa-te-wybory-zeby-takich-pytan-nie-zadawano

bot, 05.04.2023 18:14

https://dorzeczy.pl/kraj/421465/tusk-stracil-cierpliwosc-po-pytaniu-od-kibica.html

panda, 05.04.2023 17:04

TEN KĘCKI NIEDORAJDA/burmistrz / TO DLA KĘT TO NIEWYPAŁ.ON CZUJE SIĘ WSROD SWOICH OSZUSTÓW .DONOSICIELI NA NASZ KRAJ ...JAK RYBA W WODZIE I JESZCZE SMIERDZI ZSLEM