reklama
reklama

W tym roku powstanie długo oczekiwany pumptrack

Gospodarka, Wiadomości, 03.04.2023 11:22, eł

To pierwsza taka atrakcja w tym mieście.

W tym roku powstanie długo oczekiwany pumptrack

Wadowiccy miłośnicy wyczynowej jazdy na jednośladach od dawna marzyli o pumptracku w swoim mieście. Często apelowali do burmistrza o budowę takiego obiektu. Ba, niektórzy twierdzili nawet, że powinny powstać dwa, albo i trzy takie tory. Teraz już wiadomo, że jeszcze w tym roku doczekają się pierwszego.

Pumptrack w Wadowicach zostanie wybudowany w pobliżu boiska Orlik, przy ścieżce rowerowej, która będzie w przyszłości częścią szlaku Velo Skawa. Będzie on zawierał pętle dla początkujących i bardziej zaawansowanych, platformę startową i bandy ochronne. Powstanie przy nim plac z ławkami i stojakami na rowery, na którym można będzie odpocząć po wygibasach na torze. Całość ma być oświetlona i ogrodzona.

- Mamy już wizualizację, projekt, pozwolenie budowlane, a także pieniądze. Dostaliśmy właśnie 240 tysięcy złotych dotacji z projektu Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa. Nie jesteśmy ekspertami od budowy pumptracków, więc rok temu o pomoc w jego zaprojektowaniu poprosiliśmy fachowców, czyli lokalnych rowerzystów i pumptrackowych mistrzów – podkreśla burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Jak dodaje, obiekt powstanie jeszcze w tym roku.

Pumptrack jest torem przeznaczonym głównie dla rowerzystów, choć korzystają z niego również osoby jeżdżące na rolkach czy hulajnogach. Składa się z tak zwanych muld i pochyłych zakrętów, które umożliwiają jazdę na rowerze bez pedałowania. W jaki sposób? Po prostu rowerzysta nabiera prędkości poprzez balansowanie ciężarem własnego ciała.

Wizualizacje: pracownia projektów Modus z Krakowa

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy