reklama
reklama

Andrychów dołoży milion złotych do rozbudowy lecznicy?

Gospodarka, Wiadomości, 27.03.2023 19:00, eł

Takie są plany. Niedawno również gmina Wieprz podjęła uchwałę w sprawie dofinansowania inwestycji.

Andrychów dołoży milion złotych do rozbudowy lecznicy?

Jeszcze w tym roku ma zakończyć się rozbudowa szpitala w Wadowicach. Inwestycja polega na dobudowaniu dwu dodatkowych kondygnacji pawilonu E, najmłodszego spośród budynków szpitalnego kompleksu. Same prace budowlane i wykończeniowe mają pochłonąć nieco ponad 32,4 mln zł. Ale trzeba jeszcze będzie zakupić wyposażenie za około 7 mln zł (jak wynika z ubiegłorocznych szacunków).

Już w połowie ubiegłego roku starosta wadowicki Eugeniusza Kurdas oraz dyrektorka Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach Barbara Bulanowska zaapelowali do wójtów i burmistrzów z całego powiatu o wsparcie finansowe dla tej inwestycji. Włodarze gmin w czasie poświęconego tej sprawie konwentu zadeklarowali, że dołożą się do rozbudowy, ale dopiero w roku 2023. Teraz właśnie podejmują uchwały, w których określają wysokość kwot, jakie mogą przeznaczyć na ten cel.

Dwa tygodnie temu uchwałę o dofinansowaniu inwestycji podjęła Rada Gminy Wieprz. Tam samorządowcy postanowili wesprzeć rozbudowę kwotą 250 tys. zł. Cztery razy większą dopłatę do inwestycji przewidują władze gminy Andrychów. Zgodnie z projektem uchwały w tej sprawie, ma to być dokładnie 1 mln zł. Takie środki zostały zabezpieczone w budżecie gminy na ten rok. 30 marca radni będą głosować nad tym, czy przeznaczyć tę kwotę na rozbudowę szpitala.

Foto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy