reklama

Rusza budowa nowego odcinka trasy rowerowej przez kilka powiatów

Gospodarka, Wiadomości, 10.04.2023 09:36, eł
Ale będzie jazda!
Rusza budowa nowego odcinka trasy rowerowej przez kilka powiatów

Na razie istnieje długi na 3 km fragment trasy Velo Skawa, prowadzący od boiska Orlik w Wadowicach do potoku Ponikiewka w Jaroszowicach Zbywaczówce. W 2021 roku został on wyremontowany i pokryty asfaltem. Teraz rusza budowa nowego odcinka, który od brzegu Ponikiewki poprowadzi do zapory w Świnnej Porębie.

Półtora tygodnia temu władze gminy Wadowice przekazały teren pod jego budowę. Ten fragment trasy Velo Skawa ma mieć 2,5 km długości. Koszt przedsięwzięcia to ponad 4,6 mln zł. Kwota jest tak ogromna, ponieważ w ramach tej inwestycji ma też powstać kładka nad Ponikiewką, która połączy nowy odcinek trasy ze starym. Całość przedsięwzięcia zostanie sfinansowana ze środków budżetu województwa małopolskiego. Ścieżka rowerowa powinna być gotowa w listopadzie tego roku. Dzięki niej można będzie dojechać rowerem z Wadowic aż na punkt widokowy przy zaporze w Świnnej Porębie, unikając dróg przeznaczonych dla samochodów.

Docelowo trasa Velo Skawa ma mieć 126 km długości i będzie łączyła Suchą Beskidzką z miejscowością Hutki w powiecie olkuskim. Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski spodziewa się, że na przełomie tego i kolejnego roku wydane zostanie pozwolenie na budowę jeszcze jednego, znacznie dłuższego, bo aż 21-kilometrowego jej odcinka, łączącego Wadowice z Podolszem w gminie Zator.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy