reklama
reklama

Walczą o utrzymanie Oddziału Celnego w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 31.03.2023 14:30, eł

Likwidacja Oddziału Celnego w Andrychowie może być gwoździem do trumny dla niektórych przedsiębiorców.

Walczą o utrzymanie Oddziału Celnego w Andrychowie

Podczas obrad radnych w Kętach wyszło na jaw, że pojawiły się plany likwidacji Oddziału Celnego w Andrychowie, który powstał w latach 90. ubiegłego wieku.

Dlatego na życzenie burmistrza Kęt Krzysztofa Klęczara, radni kęckiej gminy zajęli się tematem i przegłosowali apel do ministra finansów o utrzymanie działalności oddziału. Jego zamknięcie bardzo utrudni bowiem funkcjonowanie wielu firm z całego regionu.

- Zwrócili się do mnie przedstawiciele dużych przedsiębiorców z terenu gminy Kęty, zaniepokojeni doniesieniami o planach likwidacji Oddziału Celnego w Andrychowie, które do nich dotarły. Będzie to podobno ogromnym utrudnieniem dla nich, jeżeli zostaną zmuszeni jeździć gdzieś dalej, by wykonywać obowiązki celne. Zwłaszcza że inne oddziały są w Krakowie i (chyba) w Tarnowie. W każdym razie są mocno oddalone. Byli to przedsiębiorcy z gminy Kęty i nie tylko, mówię o kluczowych firmach z naszego regionu. Ja osobiście, jako burmistrz, wystosowałem już stosowny apel i do Ministerstwa Finansów, i do dyrekcji Izby Celnej, niemniej uznałem za stosowne zapoznanie z tematem problemem również Wysokiej Rady – powiedział burmistrz Krzysztof Klęczar w czasie dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Kętach.

Radni uznali, że to rzeczywiście ważny temat. Jednogłośnie przegłosowali poświęcony tej sprawie apel do ministra finansów, którego projekt przygotował dla nich burmistrz. Poniżej zamieszczamy jego treść.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy