reklama
reklama

Milion na szpital. Radni jednogłośnie za dofinansowaniem szpitalnej inwestycji

Gospodarka, Wiadomości, 30.03.2023 14:20, eł

Rzadko są tak jednomyślni.

Milion na szpital. Radni jednogłośnie za dofinansowaniem szpitalnej inwestycji

Samorząd Andrychowa dołoży okrągły milion złotych do inwestycji trwającej w Wadowicach. To nadbudowa pawilonu E tamtejszego szpitala, który służy mieszkańcom całego powiatu. Nie brakuje w nim pacjentów z gminy Andrychów. W ubiegłym roku leczyło się tam 5270 osób z tego terenu.

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie, podczas której samorząd podjął decyzję o wysokości dopłaty do rozbudowy szpitala, gościła dyrektorka Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach Barbara Bulanowska. Szefowa szpitala poinformowała między innymi o stopniu zaawansowania prac, które ruszyły latem ubiegłego roku. Jak powiedziała, nadbudowa jest realizowana w ramach projektu, który musi być zakończony i rozliczony najpóźniej w grudniu. Pod koniec czerwca dyrekcja szpitala podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim w Krakowie o dofinansowanie inwestycji, a w połowie lipca wykonawca wkroczył na plac budowy.

- Do stycznia powstał stan surowy zamknięty nowych kondygnacji. W tej chwili obiekt jest już ocieplony, wytynkowany, wymalowany z zewnątrz. Teraz przechodzimy do prac wykończeniowych. Niedawno wybierałam właśnie wykładziny do poszczególnych pomieszczeń, bo one muszą być różne do sal chorych, operacyjnych, zabiegowych i dla traktów częstego użytkowania. Mamy też już przeprowadzony przetarg na wyposażenie. Wstrzymujemy się z jego rozstrzygnięciem i ogłoszeniem wyników, bo musimy mieć pełne pokrycie środkami finansowymi, a jeszcze tego nie mamy, więc troszkę zwlekamy. Firma ma do września skończyć budowę wraz z montażem części wyposażenia, tego, które musi być wbudowane, jak na przykład stoły operacyjne, lampy, różnego typu kolumny, meble stalowe do sal operacyjnych. To wszystko musi być zrobione równolegle z prowadzeniem prac wykończeniowych. Do połowy października firma ma nam przekazać obiekt wraz z pozwoleniem na użytkowanie. Natomiast do końca roku mamy jeszcze czas na prace doposażeniowe i rozliczenie projektu – mówiła.

Sama rozbudowa szpitala wraz z pracami wykończeniowymi została wyceniona na nieco ponad 32,4 mln zł. Polegała ona na podwyższeniu pawilonu E o dwa piętra. Zakup wyposażenia będzie kosztował jeszcze kilka dodatkowych milionów złotych.

Jak powiedziała Barbara Bulanowska, w ubiegłym roku z usług szpitala w Wadowicach skorzystało 5270 mieszkańców gminy Andrychów, o prawie 500 osób więcej niż w roku 2021.

Radni byli wyjątkowo jednomyślni w kwestii dofinansowania rozbudowy placówki. Bez dyskusji zgodzili się, by przekazać na inwestycję okrągły milion złotych. Wszyscy zagłosowali na „tak”.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 30.03.2023 15:39

W Szpitalu Uniwersyteckim się jej pozbyli bo nie nadawała się na kierowanie budowa na Jakubowskiego tu zaś wybiera wykładziny …Ciekawe czy powiat krakowski się dołoży bo zaczynaja coraz częściej pacjenci stamtąd jako pacjenci prywat ortopedii.Reszta działalności szpitala jest raczej hamowana,oddzialy się zmniejszają.Wystarczy pogadać z personelem. Mówią ze to szpital przy oddziale ortopedycznym.Dobrze to rokuje na przyszłość .Przyjmuje się swoich miernych ale wiernych…vide blok operacyjny