reklama
reklama

Zbierali dla Oliwerka i Zosi, mają nowy cel. Teraz pomagają Wiki

MAGAZYN, Wiadomości, 29.03.2023 07:25, eł
Wolontariusze tak zasmakowali w czynieniu dobra, że teraz nie mogą przestać.
Zbierali dla Oliwerka i Zosi, mają nowy cel. Teraz pomagają Wiki

Jak już pisaliśmy, zakończyła się już zbiórka na najdroższy lek świata dla chorej na SMA Zosi Pająk ze Skawinek. Z tego powodu osoby, które najpierw zbierały pieniądze dla Oliwierka Komana z Wadowic, a później dla niej, postanowiły swoją energię i wolę pomagania poświęcić innemu dziecku w potrzebie. Wybrały ośmioletnią wadowiczankę Wiki.

Brakującą do zamknięcia zbiórki na Zosię kwotę (prawie 2 mln zł) zdecydowali się przekazać rodzice trzyletniej Nadii z Łodzi, która niedawno przegrała walkę z chorobą. Zmarła, zanim doczekała ratującej jej życie operacji serca i przeszczepu wątroby… Jej rodzice, choć pogrążeni w żalu, znaleźli w sobie dość siły i determinacji, by zebraną na córeczkę kwotę rozdzielić pomiędzy inne potrzebujące pomocy dzieci.

Zobacz: Ogromna kwota wpłynęła na konto chorej Zosi. Cel zbiórki osiągnięty!

Tymczasem Armia Oliwierka, które przez ostatnie miesiące zbierała środki na terapię dla Zosi, znalazła sobie nowy cel. Teraz pomaga Wiktorii Jarmuziewicz z Wadowic, ośmiolatce, która zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym (pisaliśmy o niej tutaj). To sąsiadka Oliwierka.

Jego mama Joanna Ligęza złożyła mi propozycję z serii "nie do odrzucenia", że decyzją Armii Oliwierka jest, by teraz podjąć się zakończenia zbiórki na chodzik dla Wiktorii. Jestem wzruszona, bo mam świadomość, że nasza zbiórka nie ratuje życia, a ma na celu jedynie poprawienie jego jakości. Bardzo jestem wdzięczna, że mam wkoło siebie takich ludzi. Gotowych bezinteresownie pomagać, bo sprawia im to radość i nie robią tego dla nagród czy poklasku. Staram się od siebie tej społeczności dawać, ile mogę, zawsze jednak wychodzi jakoś tak, że dostaję więcej niż daję, a to bardzo motywuje mnie do dalszych działań” – napisała mama Wiki Weronika Lasek na swoim facebookowym blogu.

Aby pomóc ośmiolatce, można wziąć udział w licytacjach na grupie Kapitan Oliś na pokładzie Wiki (wcześniej Armia Oliwierka wspiera Zosię). Można też dokonać wpłat tutaj.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy