reklama
reklama

Gdzie się podział burmistrz? Znowu go nie ma

Polityka, Wiadomości, 31.03.2023 10:00, eł
To już kolejna jego nieobecność w urzędzie w marcu.
Gdzie się podział burmistrz? Znowu go nie ma

Miesiąc temu pisaliśmy, że niektórym radnym i mieszkańcom Kęt nie podoba się, iż burmistrz tego miasta nie zawsze uczestniczy w sesjach Rady Miejskiej. Jednak jego nieobecności nie są tak częste, jak włodarza Andrychowa Tomasza Żaka. Tego ostatniego trudno ostatnimi czasy zastać nie tylko na obradach samorządu, ale nawet w jego własnym gabinecie. Nie umknęło to uwadze jego oponentów.

Jak już pisaliśmy, w marcu burmistrz Tomasz Żak był na aż dwóch służbowych wyjazdach zagranicznych – w Cannes we Francji oraz małym miasteczku Padrón w Hiszpanii. Choć te wojaże ma już za sobą, znowu jest nieobecny w magistracie. Nie uczestniczył także w obradach Rady Miejskiej w Andrychowie, które odbyły się 30 marca. - Dlaczego po raz kolejny burmistrza nie ma na sesji? To pytanie nie jest moją inicjatywą, bo generalnie mówi się na tak zwanym mieście, że ciągle nie ma go w urzędzie. Czy te nieobecności są spowodowane urlopem, czy też jakimiś innymi okolicznościami? - zapytał na sesji radny Krzysztof Kubień.

Wiceburmistrz Mirosław Wasztyl odpowiedział, że nieobecność Tomasza Żaka spowodowana jest 14-dniowym urlopem wypoczynkowym. Nie ma go w pracy od początku tego tygodnia. Krzysztof Kubień dociekał również, czy burmistrz wykorzystuje urlop w takim wymiarze, w jakim przysługuje innym pracownikom, ale na to nie uzyskał już odpowiedzi.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 01.04.2023 04:27

No i dzięki "Mam Newsa" narodziła się mądrość anonimowa,taka szansa dla tych u których piękność z mądrością nie podąża.

Zakolog, 31.03.2023 15:51

Oj Edyta grabisz sobie ! Co do samej nieobecności, to nie ma sensu pytać vice Mirka, bo to nie jego kompetencja. Za rejestr czasu pracy w urzędzie odpowiada Grażynka i to Ona mogła się np. dogadać z pracownikiem Tomkiem, iż odda mu w ten sposób nadgodziny, które nazbierały się podczas wyjazdu do Hiszpanii i Francji. Dlaczego chłop ma być stratny na czasie pracy. Szczególnie, iż w przypadku tego pracownika jakie to ma znaczenie, czy on jest czy go nie ma, i tak jeden …!

Koniczynka, 31.03.2023 14:25

ABBA Fatima. Roz jest a roz go nima. Żak poszedł a właściwie pojechoł i nikt nie wi gdzie. A jak tam radna Alicja Studniarz??? Jakie osiągnięcia ma w tej kadencji rady miejskiej w Andrychowie??? Ile spraw i inwestycji załatwiła dla swojego okręgu wyborczego??? Czy prezes Nowak z elektrociepłowni oddał już miliony złotych przekazane na elektrociepłownie i z jakim procentem do budżetu miasta i gminy Andrychów??? Po jakiego grzyba gmina kupiła ruinę Bobrowskich??? Kto będzie dawał miliony złotych rocznie na ten niby pałac??? Oj w gminie zaszaleli a nie pomyśleli po co nam to coś!!!!!. Gdyby dawali z własnej kieszeni to w życiu by tej ruiny nie kupili...