reklama

Władze Andrychowa robią pierwszy krok na drodze do budowy zakładu zgazowywania odpadów

, Gospodarka, Wiadomości, 10.08.2022 14:15, eł

Chcą wprowadzić zmianę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Władze Andrychowa robią pierwszy krok na drodze do budowy zakładu zgazowywania odpadów
Jak już kilkukrotnie pisaliśmy, władze Andrychowa szykują się do budowy zakładu zgazowywania odpadów. Instalacja miałaby powstać w sąsiedztwie zrekultywowanego wysypiska śmieci w mieście, przy ulicy Strefowej. W Biuletynie Informacji Publicznej andrychowskiego magistratu pojawiła się właśnie związana z tym informacja.

Jest to ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego przy ulicach Biała Droga i Strefowa w Andrychowie, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Wprowadzenie takiej zmiany jest konieczne, by na tym terenie mógł powstać zakład zgazowywania odpadów.

Trudno jest jednak oprzeć się wrażeniu, że władze miasta próbują zrobić to „po cichu”, niejako za plecami mieszkańców, z których wielu jest przeciwnych tej inwestycji. Ogłoszenie nie ukazało się bowiem na stronie internetowej Urzędu Miejskiego, a jednie w BIP-ie. Co więcej, nie ma w nim wzmianki o tym, że sprawa dotyczy planowanej budowy zakładu zgazowywania odpadów.

Projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz prognoza oddziaływania na środowisko będą wyłożone do wglądu od 18 sierpnia do 9 września w pokoju nr 115 andrychowskiego magistratu. Dokumenty te będą również dostępne w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej. W planach jest ponadto dyskusja nad przyjętymi w projekcie rozwiązaniami, która odbędzie się 30 sierpnia w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie (ul. Szewska 7), o godz. 14.00.

Każdy będzie mógł wnosić uwagi do ustaleń zawartych w tym dokumencie, jak również do postępowania w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. Wystarczy te zastrzeżenia spisać i wysłać e-mailem lub przez elektroniczny formularz, który będzie dostępny w BIP-ie, ewentualnie w formie papierowej na adres Urzędu Miejskiego w Andrychowie. Uwagi trzeba kierować do burmistrza i opatrzyć swoim imieniem, nazwiskiem oraz adresem. Ważne jest też, by oznaczyć nieruchomość, której one dotyczą. Termin na składanie uwag upłynie 23 września.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 22.08.2022 20:10

ANDRYCHOWIANKI I ANDRYCHOWIANIE, ZOSTAŁ WAM RÓWNO MIESIĄC CZASU NA SKŁADANIE UWAG DO PROJEKTU ZMIANY PLANU ZAGODPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO UMOŻLIWIAJĄCEGO ZBUDOWANIE W ANDRYCHOWIE SPALARNI ŚMIECI. I NIEWIELE WIĘCEJ NA ROZMOWY Z WASZYMI RADNYMI, KTÓRZY BĘDĄ GŁOSOWAĆ ZA LUB PRZECIW TEJ ZMIANIE. STOP SPALARNI W ANDRYCHOWIE ! ZACZNIJCIE DZIAŁAĆ, ABY NIE OGLĄDAĆ, SŁYSZEĆ I CZUĆ DO KOŃCA ŻYCIA KONSEKWENCJI DZISIEJSZEGO UDAWANIA, ŻE WAS I WASZYCH DZIECI TO NIE DOTYCZY ! Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie zmiany planu rozwiązaniami odbędzie się 30 sierpnia 2022r., w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7, o godz. 14:00 w imieniu naszych władz lokalnych serdecznie zapraszam.

Burakz wiejskiej , 13.08.2022 02:08

żaku niech ci bachory agrestem obrosną jak ta śmieciarnia województwa powstanie , oby brakło na to kasy i tak wydrukowanej bo innej to nie jesteś wstanie uzyskać bo to przekracza twoje zdolności

Archanioł Michał, 12.08.2022 21:37

@Zakolog wymiana z Kolegą tych słów pisanych, ich szerokiego spektrum oddziaływania to czysta przyjemność. Zwłaszcza że, ten skrótowy wspominek okazał się pomocny na kolejne rozwiązanie tego palącego zagadnienia ! ;)

FeelFree, 12.08.2022 13:59

papier wszystko przyjmie... Andrychowianie do tej pory też milcząco różne bzdury i niekorzystne decyzje przyjmowali, co im szkodzi spróbować czy tak będzie i tym razem ? płacą grzecznie po tysiącu od kurnika? płacą, co z tym zrobili "pokrzywdzeni" ? chyba nic... Bierność, milczenie powoduje, że ktoś decyzje podejmuje za nas, w kolejnych sprawach... bierność ludu rozzuchwala władzę

Zakolog, 12.08.2022 11:41

@Archanioł Michał - pomogłeś, jedyny szkopuł w tym, że od wczoraj studiuję zasadę nieoznaczoności Wernera Heisenberga, próbując dociec jakim cudem Tomuś ma prognozę oddziaływania spalarni na środowisko, skoro jeszcze nie wie jaka spalarnia na to środowisko będzie oddziaływać. Nasz Dyzma sam ogłosił światu i miastu, iż dopiero specjalna komisja ustali jaką technologią nasza spalarnia będzie te śmieci spalać. Na szczęście podsunąłeś mi jedyne możliwe rozwiązanie tego dualizmu spalarniano gazowniczego, które sprowadza się do polokoktowego rozkładu kwantowego komórek nerwowych w substancji szarej Tomusia naszego. Teoria polokokty jak na razie najlepiej opisuje te Tomaszkowe nieokreśloności. Chyba, że tomekx i beskidmaly sformułują swoją teorię, która obali polokoktowe równanie stanu.

oshin22, 12.08.2022 10:25

>>budowie budynku hali widowiskowo-sportowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Andrychowie zlokalizowanej przy ulicy _Dąbrowskiego_<< Na Dąbrowskiego (ale do istniejącego już tam "budynku") powinni wywieźć Zaka i tych wszystkich jego popleczników....nikt normalny nie zrobił by w tym mieście TYLE szkód.

Archanioł Michał, 11.08.2022 20:19

@demokracja on chyba faktycznie przerzucił się z polokokty na GAZ . Po prostu SZAJBA. Tu nie liczy się nic tylko ON. Ego wyebane w KOSMOS. Żadnej racjonalności. Niestety :(

Archanioł Michał, 11.08.2022 20:04

@Zakolog Ostatnio byłem w misji w 7 galaktyce na prawo od Betelgezy. Po wylądowaniu, jako że nasze identyfikatory są pełne, jeden knypek dopadł do mnie i gada, bełkocze coś Zdzisław, TeWu Zdzisław, ja komisja, miałem być. Domyśliłem się. Generalnie miejsce powrotne było. Pytam czy odbył staż i ma za sobą loty we flocie międzygwiezdnej. A on do mnie , że będzie LECIAŁ NA GAZIE. Ja do niego , że Tomuś lata na polokokcie. On: NIE TERAZ WSZYSCY NA GAZIE. Tyle mogę koledze przekazać. Nie wiem czy coś pomogłem.

FeelFree, 11.08.2022 11:00

https://journals.pan.pl/Content/107929/PDF/kwasniewski-i-inni.pdf

demokracja, 11.08.2022 08:57

Szanowni czytelnicy i komentujący, aby nie umknęły wszystkie "fronty" andrychowskich inwestycji należy mieć również w polu widzenia poniższe ogłoszenie: https://bip.malopolska.pl/umandrychow,m,402882,2022.html

Zakolog, 11.08.2022 07:39

@Archanioł Michał - mam pytanie: gdzie mogę zapoznać się ze składem osobowym tej komisji oceniającej i rekomendującej Andrychowianom najlepsze rozwiązania technologiczne dla nowej inwestycji. Burmistrz Żak już ogłosił jej powstanie i chciałbym poznać dotychczasowy dorobek naukowy, konstruktorski, patenty i ich wdrożenie przez poszczególnych członków tej komisji. Jedynie domyślam się, że jej skład jest międzynarodowy i czeka mnie ogrom czytania ich publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych, a do nich zazwyczaj należy wykupić dostęp. Jak masz jakąś informacje o tej komisji burmistrza Żaka, to proszę podaj link. Musimy się przygotować na ten słynny wtorek o godzinie 14,00 !

Archanioł Michał, 10.08.2022 22:00

burmistrzu żak czy ty jesteś POWAŻNY, no jak cie traktować chłopie jak ty Mi organizujesz spotkanie we WTOREK o 14, dla degustatorów nalewek z wenecji? Dla szanownych seniorów z naszego uniwersytetu, no dla kogo jeszcze BO NIE DLA LUDZI ZAJĘTYCH PRACĄ ! Jak myślisz , kto utrzymuje tą Gminę, PRACUJĄCY czy niepracujęcy

FeelFree, 10.08.2022 20:58

Nie narzekajmy, konsultacje społeczne mogły być przecież o pierwszej w nocy i w trybie zdalnym... wtedy dopisaliby mieszkańcy cierpiący na bezsenność, gracze komputerowi i tak dalej; więc w sumie to ludzki wójt... w końcu to chodzi mu wyłącznie o nasze dobro, oczywiście. Miejmy tylko nadzieję, że konsultacje odbędą w języku polskim, a do głosu nie będzie kwalifikował po uprzednim castingu polonista... i że nie będzie wyrywania mikrofonu uczestnikom.

Archanioł Michał, 10.08.2022 19:46

Zdzisiek czy ty jesteś POWAŻNY, no jak cie traktować chłopie jak ty Mi organizujesz spotkanie we WTOREK o 14, dla degustatorów nalewek z wenecji? Dla szanownych seniorów z naszego uniwersytetu, no dla kogo jeszcze BO NIE DLA LUDZI ZAJĘTYCH PRACĄ !

FeelFree, 10.08.2022 18:07

@mamNewsa - może jednak proponuję korektę tekstu...

FeelFree, 10.08.2022 18:04

https://sjp.pwn.pl/slowniki/zagazowanie.html

FeelFree, 10.08.2022 18:03

@tomekx - nawiązując do Twojego wpisu (przepraszam za wyrażenie, na którego fragment masz nadwrażliwość), jak czytamy poniżej jesteś sam (ale za to chyba w dwóch wersjach)

FeelFree, 10.08.2022 18:01

@Redakcja mamNewsa - mam prośbę o zastanowienie się nad tym co piszecie. Jaki pierwszy krok? Który to już artykuł w tym temacie na łamach mamNewsa? pierwszy krok, żarty. Jeśli już natomiast Państwo o tym piszecie to proszę sprawdzić znaczenie takich słów jak: zgazowywanie, zagazowywanie, spalanie, utlenianie, piroliza, metan itd. bo inaczej to kompromitujecie siebie samych, wprowadzacie w błąd czytelników i wpisujecie się w narrację burmistrza; który również -jak wynika z artykułów i filmików- nie wie dokładnie o czym mówi, lecz przekazuje zniekształcone swoim umysłem informacje marketingowe lobbystów i firm chętnych zarobić na biednej gminie Andrychów oraz propagandę władzy, która co prawda nie ma marnych kilkuset tysięcy na elewację SP5 ale wysupłać miliony na swoje lub cudze fanaberie.

woj00, 10.08.2022 16:50

Przeli ostatnie 30 lat likwidowano i rozkradano dorobek kilku pokoleń Polaków, co się niestety powiodło. Jedynie co im pozostało to nasze zdrowie i na tym jeszcze te kwy chcą zarobić.

Koniczynka, 10.08.2022 15:37

A obok ma powstać cmentarz... Bo na Beskidzkiej zostało kilkaset miejsc tylko... Kto powstrzyma burmistrza i jego radnych??? Codziennie smród, padlina, szczury i miliony ton śmieci z okolicznych miejscowości... Radni od Żaka obudźcie się!!! Tu mieszkają wasze rodziny!!!

tomekx, 10.08.2022 15:22

Jak widać poniżej pieniaczy w Andrychowie jest garstka

oshin22, 10.08.2022 14:58

Wszyscy piszemy ! FeelFree, Zakolog,Burakz wiejskiej, Archanioł Michał, Koniczynka, Gepart, Janusz, bot(?) - nawet beskidmały i inni.... - piszmy - ja już piszę - bo robi się naprawdę poważnie.. :( Tomex a ty ? ;-)