reklama

18-latek odpowie za demolkę na placu zabaw

, Na sygnale, Wiadomości, 10.08.2022 11:07,
Policjanci ustalili sprawcę uszkodzenia mienia na placu zabaw.
18-latek odpowie za demolkę na placu zabaw

Jak już informowaliśmy, w nocy z niedzieli na poniedziałek (19/20.06) na placu zabaw w Polance Wielkiej przebywała grupa młodych osób. W trakcie ich pobytu doszło do uszkodzenia mienia.

Wykryciem sprawcy zajęli się policjanci z Zespołu do spraw wykroczeń. Przez kilka tygodni prowadzili oni ustalenia, analizowali nagrania z monitoringu, a także weryfikowali anonimowe zgłoszenia, będące odpowiedzią na komunikat prasowy o poszukiwaniach sprawców tego chuligańskiego wybryku.

W efekcie podjętych czynności funkcjonariusze natrafili na wskazówki, które doprowadziły ich do kilku osób będących świadkami zdarzenia, a także osób mających bezpośredni związek z tym chuligańskim wybrykiem. Na tej podstawie ustalono, że uszkodzenia mienia dokonał 18 – letni mieszkaniec gminy Osiek. Został on poinformowany, że materiały sprawy zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu wraz z wnioskiem o ukaranie.

- W przypadku tej sprawy podziękowania należą się wszystkim osobom, które nie dały społecznego przyzwolenia na akty wandalizmu. Zgłaszając swoje spostrzeżenia, co do osób mogących brać udział w tym zdarzeniu pomogły zidentyfikować uczestników, co doprowadziło do ustalenia sprawcy. W tej sprawie na podziękowania zasługują również przedstawiciele mediów publikujących komunikat. Dzięki temu informacja trafiła do wielu mieszkańców naszego regionu - mówi Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

- O reagowanie na przestępstwa, wykroczenia czy też inne zachowania zakłócające ład i porządek publiczny apelujemy do wszystkich mieszkańców. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112 - dodają policjanci.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy