reklama

Spotkanie w sprawie drogi. Było gorąco

, Gospodarka, Wiadomości, 03.08.2022 16:23, DK/WB

Dalszy ciąg kontrowersji w Wieprzu.

Spotkanie w sprawie drogi. Było gorąco

Mieszkańcy posesji położonych wzdłuż drogi wojewódzkiej w Wieprzu absolutnie nie chcą się zgodzić na zaproponowane rozwiązania dotyczące jej przebudowy w centrum miejscowości. Wielu z nich uważa, że powinien być wykonany jedynie remont nawierzchni, bez poszerzenia drogi, które przeprowadzone będzie kosztem między innymi terenu parkingu czy prywatnych posesji.

W środę (3 sierpnia) odbyło się kolejne poświęcone tej sprawie spotkanie, ty,m razem z projektantami i naczelnikiem z Zarządu Dróg Wojewódzkich (o poprzednim informowaliśmy tutaj). W zorganizowanej przez mieszkańców dyskusji uczestniczył także poseł na Sejm RP Marek Sowa.

Początkowo przedstawiciele ZDW chcieli rozmawiać z każdym z mieszkańców osobno. Ci jednak się na to nie zgodzili i w końcu doszło do zebrania w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Wieprzu. Mieszkańcy swoje stanowisko przedstawili w piśmie, którego treść prezentujemy poniżej.


Poseł Marek Sowa stwierdził, że projektujący drogę powinni wczuć się w sytuację mieszkańców i zrozumieć, że niektórzy swoje posesje dziedziczą z „dziada pradziada”, a teraz muszą sporą ich część oddać państwu. Za te słowa poseł otrzymał od zebranych gromkie brawa. Wójt gminy Wieprz Małgorzata Chrapek wyszła ze spotkania przed jego końcem.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

znanywmiescie, 04.08.2022 08:04

Małe sprostowanie. Jestem przeciwny bezmyślnemu zabieraniu gruntu pod rozbudowę drogi wlaścicielom.

znanywmiescie, 04.08.2022 08:02

Już pisałem o tym. Skrzyżowanie najnormalniejsze w świecie. Nie rozumiem co jest nie tak w tym miejscu. Każdy myślący i znający elementarne zasady ruchu drogowego oraz stosujący się do umieszczonego tam oznakowania pionowego oraz poziomego nie ma problemu z zachowaniem się na tym skrzyżowaniu. Co do poszerzania drogi to jest tak. Zabrać grunt prywatnym osobom jak najbardziej (pomijam aspekt finansowy) jednak problem pojawia się gdy trzeba wykosić pobocze a co gorsze odśnieżyć drogę w zimie. Odnoszę wrażenie że włodarze Gminy Wieprz zapominaja coraz częściej o jej mieszkańcach.

oshin22, 04.08.2022 07:23

Nie ma dróg nie ma infrastruktury - nic nie robią.... ale oddać pół metra .... po moim trupie.... A Sowa faktycznie się obudził - obłudnik.

znanywmiescie, 03.08.2022 22:57

Kampania wyborcza Sowy. Nic innego