reklama

O rok więcej czasu na wymianę kopciuchów?

, Gospodarka, Wiadomości, 02.08.2022 22:42, eł

Wszystko wskazuje na to, że tak będzie.

O rok więcej czasu na wymianę kopciuchów?

Kilka miesięcy temu rozmawialiśmy z reprezentującym PiS radnym wojewódzkim Rafałem Stuglikiem, który zapowiadał, że będzie dążył do tego, by wydłużyć o przynajmniej trzy lata termin na wymianę pieców starego typu. Rzeczywiście pojawiła się szansa na to, aby ten czas przeciągnąć, aczkolwiek nie aż tak bardzo.

Uchwała antysmogowa dla Małopolski została przyjęta na początku 2017 roku, dając mieszkańcom 6 lat czasu na wymianę „kopciuchów”, czyli pieców na węgiel lub drewno, które nie spełniają wymogów co najmniej klasy trzeciej. Czas na to mija z końcem tego roku, a więc za niespełna pięć miesięcy.

Jak już pisaliśmy na początku lipca, radni Sejmiku Województwa Małopolskiego z PiS pozytywnie odnieśli się do petycjiwładz dwóch gmin z powiatu suskiego (Budzów i Stryszawa), które apelowały o odroczenie tego terminu. Teraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przygotował projekt zmiany uchwały antysmogowej (publikujemy ją poniżej) i poddał go konsultacjom. Miałby on być o rok dłuższy od dotychczasowego i upłynąć z końcem przyszłego roku.

Wszelkie uwagi i wnioski do projektu uchwały można składać do 23 sierpnia za pośrednictwem internetowego formularza dostępnego tutaj lub tradycyjnie, na papierze, wysyłając je na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Środowiska, ul. Królewska 57, 33-332 Kraków z dopiskiem „Konsultacje projektowanych zmian uchwały antysmogowej dla Małopolski” .Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy