reklama

Powraca temat zwolnienia z podatku

Gospodarka, Wiadomości, 27.10.2022 18:38, eł
Teraz są dwa projekty uchwał poświęcone tej sprawie.
Powraca temat zwolnienia z podatku

W ubiegłym miesiącu radni andrychowskiej gminy mieli głosować nad projektem uchwały w sprawie zwolnienia z podatku od stodół tych mieszkańców gminy Andrychów, którzy nie trudnią się już rolnictwem. Ale, jak pisaliśmy tutaj, został on wycofany z porządku obrad na wniosek przewodniczącego Rady Miejskiej Romana Babskiego. Pomysłodawcy przywócenia tej ulgi podatkowej nie odpuszczają.

Przygotowali nowy projekt uchwały w tej sprawie, licząc na to, że zostanie poddany pod głosowanie w czasie dzisiejszej sesji samorządu andrychowskiej gminy. Tak się jednak nie stało. Jak wyjaśnił Roman Babski, nie mógł wprowadzić go do porządku obrad, ponieważ nie otrzymał jeszcze opinii burmistrza na temat jego treści. Jednocześnie okazało się, że powstał drugi projekt uchwały poświęcony tej samej kwestii.

W najbliższym czasie ten projekt, który dostali już członkowie Komisji Gospodarczej, otrzymają wszyscy państwo, będzie można nad nim pracować i dyskutować jeszcze w tym roku. I tak skutki finansowe tego czy innych projektów będą wchodzić w życie dopiero z pierwszym dniem stycznia 2023 roku – powiedział Roman Babski.

Radny Jakub Guzdek, który opracował treść pierwszego ze wspomnianych projektów uchwał, był oburzony, że nie został dopuszczony do dyskusji nad tym drugim. – To jest rzecz skandaliczna. Ale macie prawo, możecie tak robić. Jednak najważniejszą kwestią jest sprawa braku opinii burmistrza do naszego projektu. To rzecz niesłychana w historii samorządu terytorialnego, muszę sprawdzić, czy w Polsce miała miejsce druga taka sytuacja. Jak pan burmistrz miał problemy z napisaniem opinii, to mógł do mnie dzwonić, ja bym mu ją napisał, pomógłbym mu. Taka skandaliczna sytuacja nie powinna mieć miejsca – stwierdził.

Burmistrz Tomasz Żak odparł: - Skandaliczne to jest pana zachowanie i forma, w której pan się do mnie zwraca. Natomiast pana propozycja uchwały niczym się nie różni od poprzedniej, poza kosmetyką. W związku z tym, myśmy już taką opinię wydali. Druga rzecz, nie wiem, czy pan sobie zdaje sprawę, że nowe stawki obowiązują od 1 stycznia. Więc nie wiem dlaczego panu się tak spieszy, ponieważ jest kontruchwała i radni nad nią pracują, w związku z tym poddajemy pod dyskusję wszystkie propozycje, a nie tylko pana.

Jakub Guzdek stwierdził, że widział projekt drugiej uchwały w tej sprawie. – To jest proteza tej mojej. Wy mojej uchwale odcięliście ręce i nogi, zastępując je protezami. To nie będzie żadne zwolnienie z podatku, bo bardzo mało osób będzie się na to łapało – ocenił.

Foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 28.10.2022 11:18

@Radni Rady Miejskiej w Andrychowie WSZYSCY: "Nie" wypowiedziane bez lęku może być lepsze i ważniejsze, aniżeli "tak" wypowiedziane tylko po to, żeby kogoś zadowolić lub, co gorsza, by uniknąć kłopotów. [G.H.]

FeelFree, 28.10.2022 11:16

@Jakub Guzdek - dla dalszej inspiracji do działania: "Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz." ;-)

FeelFree, 28.10.2022 11:14

Istotną zmianą zauważalną podczas ostatnich sesji RM w Andrychowie są głośno i jasno wypowiadane przemyślenia radnego Jakuba Guzdka nazywające bez ogródek i po imieniu zachowania osób sprawujących władzę. Tym razem było to m.in. stwierdzenie: "Wy mojej uchwale odcięliście ręce i nogi..." itd.

Zakolog, 28.10.2022 09:16

Ważną częścią wczorajszej sesji, była informacja dyrektora Szafrańskiego dotycząca wykorzystania środków finansowych na naukę pływania dla uczniów. Niestety dyrektor Andrzej celnie trafił między innymi radnego Kubienia i to trafił na jego polu zawodowym. Pozornie celem byli dyrektorzy szkół, ale ogólne rażenie dotyczyło nauczycieli wychowania fizycznego w naszym mieście. Nie po to Gmina za prawie 30 milionów wybudowała i podłączyła do Januszowej rury krytą pływalnię, aby emerytki miały gdzie uprawiać aerobik lub stare chłopy przeżywać swój kryzys wieku średniego. Basen jest przede wszystkim dla dzieci i młodzieży i stanowi bardzo ważny element ich socjalizacji, szczególnie we współczesnym świecie. Nie znamy kulisów braku wykorzystania dostępnych środków i pretekstów pod którymi ich nie wykorzystano, ale nikt nie wymaga szczególnie od pań wuefistek wciskania się od razu w strój bikini, choć ten fakt byłby na pewno doceniony przez obecne na pływali Kryzysy i odpowiednio skomentowany przez Emerytki. Zawsze można a nawet należy wynająć instruktorów i nauczyć andrychowskie dzieci poprawnie techniczne pływać.

sąsiad, 27.10.2022 19:44

Ale macie wójta......... Może niech wam już jeździ po świecie. I nam się by to przydało bo może nie wtrącał by się w Wadowice?

FeelFree, 27.10.2022 19:27

"Pycha działa jak zamek błyskawiczny: błyskawicznie zamyka na drugiego człowieka." [Ewa Lewandowska]

bonifacy, 27.10.2022 19:14

Panie Burmistrzu nie wiem w jakiej formie się do Pana zwracać żeby nie czuł się Pan urażony.Czasami wycofanie się z bardzo głupiego i niespotykanego w sąsiednich gminach projektu świadczy o tym że potrafi Pan zadbać o mieszkańców gminy bo jedziemy na jednym wozie.Podobnie było z węglem który miał według Pana kosztować 4.5 ys za tonę.Można się mylić ale trzeba dać sobie szanse wyjść z błedu. Przecież te stodoły należą do biedniejszej części mieszkańców gminy.Proszę o opamiętanie.Pozdrawiam