reklama

Kolejny przetarg do unieważnienia? A może władze gminy wysupłają brakującą kwotę? [AKTUALIZACJA]

, Gospodarka, Wiadomości, 01.12.2022 08:00, eł
Nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja.
Kolejny przetarg do unieważnienia? A może władze gminy wysupłają brakującą kwotę? [AKTUALIZACJA]

Kilka dni temu w andrychowskim magistracie doszło do otwarcia ofert na budowę nowej sportowej atrakcji w Zagórniku. Ma tam powstać tor rolkarski, na utworzenie którego gmina Andrychów pozyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Niestety, wyniki postępowania znów są nie po myśli lokalnych władz. Nie był to bowiem pierwszy przetarg na realizację tej inwestycji. Poprzedni, ogłoszony końcem sierpnia tego roku, został unieważniony z powodu zbyt wysokich cen. Najniższa opiewała na kwotę prawie 775 tys. zł, podczas gdy władze gminy planowały wydać na budowę toru 527,5 tys. zł.

Później zapadła jednak decyzja, by przeznaczyć na to przedsięwzięcie więcej pieniędzy. Tym razem stanęło na kwocie 804,2 tys. zł. O ile jednak w przypadku pierwszego przetargu wystarczyłoby to przeprowadzenie inwestycji, w drugim ceny okazały się jeszcze wyższe. Najtańsza firma wyceniła prace na prawie 935,3 tys. zł. Najdroższa z trzech złożonych ofert przekroczyła 1,1 mln zł.

Władze gminy na razie nie rozstrzygnęły, jak wybrnąć z tej sytuacji. Nie wiadomo zatem, czy ponownie zdecydują się unieważnić przetarg czy wysupłają brakującą kwotę.

Aktualizacja

Po publikacji tego artykułu zapadła jednak decyzja o unieważnieniu przetargu. "Zamawiający po zbadaniu swoich możliwości finansowych ustalił, iż na chwilę obecną nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie tego zamówienia do ceny oferty z najniższą ceną" - czytamy w uzasadnieniu.

foto: materiały przetargowe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy