reklama
reklama

Gmina Andrychów sprzedała deweloperowi działkę, na której stoją cudze garaże

Gospodarka, Wiadomości, 05.08.2023 11:05, eł

Dni blaszaków są już zapewne policzone.

Gmina Andrychów sprzedała deweloperowi działkę, na której stoją cudze garaże

Jeszcze w czerwcu burmistrz Andrychowa ogłosił przetarg na sprzedaż dwuarowej działki, na której stoi pięć blaszanych garaży. Przystąpiła do niego tylko jedna firma, która tuż obok buduje blok mieszkalny.

Problem w tym, że blaszaki nie są własnością gminy, lecz osób fizycznych, które dzierżawią zabudowane nimi kawałki gruntu. Działka ma powierzchnię 2,29 a, kształt zbliżony do trójkąta i znajduje się w Andrychowie, przy bocznej odnodze ulicy Żwirki i Wigury, w jej dolnej części (blisko skrzyżowania z drogą krajową nr 52, czyli ulicą Krakowską). Tuż obok (jak pisaliśmy tutaj) prywatny deweloper buduje blok z 36 mieszkaniami.

Przetarg odbył się 26 lipca, ale dopiero teraz gmina Andrychów ogłosiła jego wynik. Do udziału w nim zgłosiła się tylko spółka z o.o. Elewax, która cenę wywoławczą netto (wynoszącą 42 tys. zł) przebiła o 420 zł. Działka została zatem sprzedana za 42 420 zł netto, co daje 52 176,60 zł brutto.

Zgodnie z ustaleniami przetargu, jej nabywca przejmuje wraz z nią umowy zawarte przez gminę na czas nieokreślony z właścicielami blaszaków. Najprawdopodobniej jednak zamierza ten kawałek gruntu wykorzystać na potrzeby realizowanej inwestycji, co niewątpliwie oznacza, że ludzie, którzy dotąd mieli mieli tam garaże, będą musieli poszukać nowych miejsc na swoje samochody...


Foto: Geoportal

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 06.08.2023 03:28

Zapewne a raczej na pewno, to że blaszaki to korzystniej dla wlascieli garaży które stały ma działce należącej do miasta, można po rozebraniu jeszcze coś z nimi zrobić niż z gdyby pozostał gruz. Czas nie określony to nie dzierżawa wieczysta, właśnie też czas dobieg do końca dla wlascieli garaży a też mógł trwać przez lata.

Zakolog, 05.08.2023 20:42

Hej Koniczynka, może Ty wiesz jaką funkcję spełnia to ogrodzenie wokół powszechnie dostępnego placu zabaw ? Czy ono ma odgradzać bawiące się dzieci od ich opiekunów, czy też utrudniać dostęp służbom ratunkowym w przypadku nie daj boże jakiegoś wypadku. Bo jeśli nie te powody, to jedyne co przychodzi mi na myśl, że firma budującą ten plac miała na stanie niepotrzebne ogrodzenie i chciała je opchnąć za godziwą cenę ? A nasi empatyczni włodarze zrobili firmie dobrze i ujęli płot w projekcie.

Koniczynka, 05.08.2023 14:28

Halo Żaku. Halo straż miejska... Na bloku Lenartowicza 38 są aż dwie kamery a ogrodzenie na nowy placu zabaw zostało już zdewastowane!!!! Co tydzień jedno przęsło znika . Wystające druty zagrażają zdrowiu i życiu dzieci!!!!! Pilnie tu trzeba coś zrobić!!!! Podstawa kamerę postawić przy placu zabaw a nie na bloku barany!!!! Po co ta kamera przy rynnie która monitoruje choinkę!!!! Halo barany słyszycie!!!

Zakolog, 05.08.2023 13:43

Uff udało się ! Na pensję burmistrza i częściowo na wynagrodzenia zastępców za sierpień już jest. Ale co dalej ? Co by tu jeszcze opier...., jak niewiele już zostało. Chyba trzeba będzie na kolejnej sesji uchwalić obligacje. I jak tu żyć, za co wakacyjne podróże służbowe zorganizować ?

beskidmaly, 05.08.2023 13:22

Dlaczego właściciele garaży nie kupili od urzędu miasta bo nie za darmo. Teraz hejterzy będą krytykować bo tylko tyle potrafią.

Zibi33, 05.08.2023 11:21

deweloper zainwestował zarobi ale swoją drogą ciekawe blok można na tak małej powierzchni postawić ale jak by to było w rękach prywatnych to nawet małego domku by nie było zgody. Taki kraj taka gmina

krl13, 05.08.2023 11:12

Kto by pomyślał, że można w takie miejsce wcisnąć 36 mieszkań... Współczuję starym mieszkańcom. A nowym? Czy to aż taka atrakcyjna lokalizacja? Kwestia gustu... Ale jak widać, wszystko można teraz sprzedać jak się opakuje w ładne słowa ;)