reklama
reklama

Dlaczego koszenie trawy w gminie Andrychów ruszyło z opóźnieniem?

Gospodarka, Wiadomości, 15.05.2024 15:14, eł
Wyjaśniła nam to burmistrz Beata Smolec.
Dlaczego koszenie trawy w gminie Andrychów ruszyło z opóźnieniem?

Kilka dni temu (tutaj) napisaliśmy o niewykoszonej trawie przy drogach gminnych w Andrychowie. Miejscami bardzo ogranicza to widoczność – zarówno kierowcom, jak i pieszym, chcącym przejść przez jednię (zwłaszcza gdy są to dzieci). Burmistrz Beata Smolec zapewnia, że koszenie już ruszyło. Wytłumaczyła nam również, dlaczego nie mogło rozpocząć się wcześniej.

W poprzednim artykule napisaliśmy, że przetarg na utrzymanie i pielęgnację zieleni wzdłuż gminnych dróg (obejmujący koszenie trawy) został rozstrzygnięty już na początku kwietnia. To duży postęp w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy nastąpiło to dopiero... po wakacjach. W tym roku do wybrania najkorzystniejszej ze złożonych ofert doszło już 5 kwietnia. Jak jednak twierdzi nowa burmistrz Beata Smolec, umowa nie została podpisana, dopóki ona nie objęła urzędu.

- Mieliśmy liczne telefony, że trawa jest niekoszona. No i co się okazało? Nie mogła być koszona, bo nie było podpisanej umowy. Oczywiście, podpisaliśmy ją, ale z dnia na dzień nie można wykosić trawy w całej gminie. Ale koszenie już się rozpoczęło – podkreśla pani burmistrz.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Obserwator, 16.05.2024 15:22

Idąc Twoim dziwnym tokiem rozumowania, w tamtym roku trawa zaczęła rosnąć dopiero w lecie, bo zaczęli kosić od września

Konkret, 16.05.2024 12:40

Ja tak naprawdę. Tak nakazuje przyzwoitość... A nuż następca będzie miał lepszą propozycję, a nuż następca będzie twierdził że za drogo, że źle, że szwagier.... W tym roku trawy urosły wyjątkowo wcześnie i to też pewnie spowodowało, że temat koszenia nie był traktowany jako pilny bo zwykle kosiło się w czerwcu. Trudno wymagać od aktualnie rządzącej burmistrzyni, żeby teraz już podpisywała umowy na odśnieżanie, bo przecież też może się zdarzyć, że wcześniej niż zwykle spadnie jakiś tam śnieg. Jakbym był wyznawcą Jojo Bredzińskiego który dzień po przegranych wyborach pytał - i gdzie te autostrady - to spytałbym - i co ? Umowa podpisana i gdzie te skoszone trawy ?

Obserwator, 15.05.2024 20:11

Bento i konkret. "Kluczowe decyzje pozostawił następczyni " , "Przyzwoitość nakazuje, żeby przed zmianą władzy nie podejmować decyzji stawiających ewentualnych następców w nie komfortowej sytuacji" Wy tak naprawdę ? Koszenie trawy odbywa się co roku, nic nadzwyczajnego, koła na nowo przy podpisaniu tej umowy się nie wymyśli, już się nie ośmieszajcie mówiąc, że ktoś ma klasę bo nie podpisał umowy.

Jarosław Kaczyński, 15.05.2024 18:41

#konkret https://www.mamnewsa.pl/gospodarka/umowa-na-remont-ulic-pod-panska-gora-podpisana Tej umowy nie podpisał przed wyborami? Można być hipokrytą, ale zawsze to wychodzi

Bento_A.A., 15.05.2024 18:30

http://dlaandrychowa.blogspot.com/2012/12/niech-nam-zyje-nasza-wiceburmistrz.html

Bento_A.A., 15.05.2024 18:29

Pan Burmistrz ma klasę i kluczowe decyzje pozostawił następczyni. Niech się następczyni wykaże, wie, jak to robić. A co do niespodzianek... najlepsze dopiero przed nami... patrzę sobie dzisiaj na naszych radnych na stronie urzędu, a tam nie ma Pierończyk, czy ktoś wreszcie może wyjasnić co tam się dzieje. Nie jest już radną? Nie dziwię się - 176 głosów to trochę mało, wstyd przed innymi. Ale Pierończyk goni po urzędzie, dekretuje pisma, analizuje dokumenty. Wyborcy pytają na jakiej podstawie. Czy BS wreszcie to wyjaśni. Czy Perończyk rządzi BS, rządzi Andrychowem, na jakiej podstawie? Poczytajcie bloga Pana Kubienia, co wyprawiała w urzędzie, czy BS ją wpuści i narazi urząd na dalsze działania tej Pani? Wyborcy rządają transparentności, otwarcia urzędu otwieraczami, nam się to po prostu należy!! Trawą i wazeliną tego nie przykryjecie

Konkret, 15.05.2024 18:14

Dlaczego umowa nie była podpisana ? Przyzwoitość nakazuje, żeby przed zmianą władzy nie podejmować decyzji stawiających ewentualnych następców w nie komfortowej sytuacji. Każde wybory są niewiadomą dla startujących w tych wyborach, nie licząc Rosji czy Białorusi. To nie tak jak w PiS - po przegranych wyborach w ostatnich 2 tygodniach desperacki rzut na koryta, a Andżej udawał że wierzy w łgarstwa Pinokia że tren utworzy rząd koalicyjny.

Jarosław Kaczyński, 15.05.2024 17:22

Jakie niespodzianki nas jeszcze czekają po Tomusia rządach? Dlaczego umowa nie była podpisana?

Bento_A.A., 15.05.2024 16:58

Tego co sie dzieje w urzędzie trawą się nie przykryje: Nominacje dla osób o nieposzlakowanej opinii?? Albo BS to ciachniesz , albo jak już wielu KOPIUJ WKLEJ pociągnie cię za sobą na dno. Trawą tego nie przykryjesz Plagiat - http://dlaandrychowa.blogspot.com/2012/04/standardowy-fragment-lorem-ipsum.html Dbamy o dzieci, swoje - http://dlaandrychowa.blogspot.com/2013/03/felietonik-dzieci-w-sieci-agnieszka-z.html Niech nam zyje prezes naszego klubu - http://dlaandrychowa.blogspot.com/2012/12/niech-nam-zyje-nasza-wiceburmistrz.html

melisa, 15.05.2024 16:08

no poziom lizusostwa zaczyna przebijać TVP PIS, ja rozumiem dobrze opłaconą kampanię, ja rozumiem miesiąc miodowy, no ale tak bez wazeliny??? Może napiszcie od razu do kiedy będzie trwała ta sytuacja i kiedy można wrócic na portal bo będzie znowu obiektywnie. Będzie jeszcze? Serio? dwa artykuły o koszeniu trawy w ciągu dwóch dni i to tak poprawiane, żeby wyszło że Becia wszystko ogarnia? To skoro już była rozmowa, to czy ktoś zapytał o te wszystkie niepokojące informacje pod poprzednim artykułem o trawie? Powstrzymać aferę stołkową!