reklama
reklama

Wiadomo już, kto przebuduje ten budynek na potrzeby klubu malucha

Gospodarka, Wiadomości, 15.05.2024 09:30, eł

To będzie pierwsza samorządowa placówka w Andrychowie dla dzieci do trzeciego roku życia.

Wiadomo już, kto przebuduje ten budynek na potrzeby klubu malucha

Jak doskonale wiedzą mieszkańcy Andrychowa, wciąż nie ma w tym mieście samorządowego żłobka. Ale w przyszłym roku powinna rozpocząć działalność pierwsza gminna placówka podobnego typu – klub malucha. Od żłobka (do którego można posyłać maluszki zaledwie dwudziestotygodniowe) różni się ona głównie tym, że jest przeznaczona dla dzieci od roku do trzech lat.

Samorządowy klub malucha będzie się mieścił w widocznym na zdjęciu parterowym budynku przy ulicy Metalowców 6 w Andrychowie. Obiekt zostanie, oczywiście, wyremontowany i zaadaptowany na potrzeby placówki dla najmłodszych dzieci. U andrychowskim magistracie właśnie wyłoniono wykonawcę zadania.

Do przetargu przystąpili dwaj oferenci – Firma Remontowo-Budowlana Tomasz Praciak z Andrychowa oraz spółka Etna ze Skawiny. Oferta pierwszej z nich opiewała na nieco ponad 1,9 mln zł, a drugiej była tańsza o nieco ponad 100 tys. zł i to właśnie ją wybrano.

Wykonawca będzie miał 11 miesięcy na przeprowadzenie wszystkich prac, obejmujących między innymi wyburzenie wiaty i jednego budynku, remont, adaptację oraz ocieplenie drugiego, a także wykonanie nowej elewacji. W ramach inwestycji powstanie też taras zewnętrzny i plac zabaw, zaś cały teren zostanie ogrodzony.

Na utworzenie i prowadzenie klubu dziecięcego gmina Andrychów pozyskała ponad 3,5 mln zł dotacji z rządowego programu Maluch Plus. Z tej kwoty przeszło 2 mln zł przeznaczone jest na adaptację i wyposażenie budynku. Reszta to środki potrzebne na wynagrodzenia pracowników i inne koszty związane z funkcjonowaniem placówki. W klubie dziecięcym będą miejsca dla 50 malców.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

smalec, 15.05.2024 16:16

że co? gdzie je Kobielus? czego Kobielus nie powstrzymuje staruszki przed tym remontem? gadał że je przeciwny, że dzieci tam nie wsadzi. Co je do diaska? Kłamał? ma funkcje, on ma funkcje, straruszka ma funkcje, a teraz robio wszystko co Pan Burmistrz zaplanował, co to sie dzieje, mowili, że pionek to staruszka a teraz widać, że to wszystko pionki, nic nie umio, co to sie dzieje w miescie, nnasze dzieci do tej rudery. kobielus obiecywal że tak nnie bedzie, znowu sie obrocił??? Pani Szypułka ratuj to miasto, ludzie czekajo, ze bedziesz miała swoje zdanie. szypułka, alicja nie dajcie zniszczyć miasta

znanywmiescie, 15.05.2024 10:41

Remontować tę ruderę??? Nie szkoda kasy?? Lepiej to rozebrać i postawić nowe.