reklama
reklama

Podglądanie mieszkańców jednego z bloków? Spółdzielnia nic nie wie o kamerze

MAGAZYN, Wiadomości, 02.08.2023 14:10, eł
Podglądanie mieszkańców jednego z bloków? Spółdzielnia nic nie wie o kamerze

Mieszkańcy bloku przy ulicy Metalowców 13 w Andrychowie są zbulwersowani widokiem kamery zainstalowanej od niedawna na klatce schodowej. Oko monitoringu patrzy na nich z sufitu, przez co niektórzy czują się bardzo niekomfortowo.

Tak wygląda podglądanie mieszkańców na Metalowców 13. Zastanawiam się, czy jest to monitoring Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i czy takie „kwiatki” są tylko u nas, czy wszędzie” - napisał do nas pan Szymon, który przysłał nam również zdjęcia kamery.

Okazuje się jednak, że ASM nie tylko nie zamontowała w tym bloku monitoringu, ale nawet nic nie wie o jego istnieniu! - Nikt z mieszkańców tego budynku nie wystąpił do spółdzielni o wydanie zgody na montaż takiego urządzenia w części wspólnej nieruchomości – poinformowała nas Monika Konieczny z administracji osiedla Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Niewykluczone, że umieszczony na klatce schodowej przedmiot nie jest bynajmniej urządzeniem rejestrującym obraz, a jedynie jego atrapą, mającą na celu odstraszyć potencjalnych włamywaczy. Niemniej, nie można samowolnie, bez zgody spółdzielni montować niczego w częściach wspólnych bloków.

Monika Konieczny zachęca, by wszelkie tego typu sprawy zgłaszać bezpośrednio do ASM.


Foto: nadesłane

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Polityk, 03.08.2023 06:49

Ja jestem jak najbardziiej za kamerami monitoringiem a zwłaszcza na blokach socjialnych i tym pierwszym gdzie już tam mieszkają Lajtowo Lokatorzy no trzeba przyznać ale mają lekko zero przemęczenia wiecznie wypoczeći oni nie muszą pracować ustanowili sobie taki przepis wolnym od zatrudnień ☜ (↼_↼)