reklama
reklama

Samochody rozjeżdżają nowe alejki na Pańskiej Górze

Na sygnale, Wiadomości, 01.08.2023 20:20, eł

Inwestycja jeszcze się nie zakończyła, ale szerokie dróżki już kuszą kierowców.

Samochody rozjeżdżają nowe alejki na Pańskiej Górze

W ramach inwestycji prowadzonej na Pańskiej Górze w Andrychowie powstały tam między innymi asfaltowe alejki, wystarczająco szerokie, by mogły nimi jeździć samochody. Jednak bynajmniej nie są one przeznaczone dla pojazdów mechanicznych. Mają to być dróżki dla pieszych i rowerzystów, którzy pragną ruchu wśród zieleni, w ciszy przerywanej jedynie świergotem ptaków.

Niestety, choć inwestycja jeszcze się nie zakończyła, asfaltowe alejki z nieprzepartą mocą zdają się przyciągać niektórych kierowców, którzy bardzo chętnie wjeżdżają samochodami w głąb parku. - W ostatnią sobotę spotkałem tam volvo, które sfotografowałem. Ale często na alejkach stoi po kilka samochodów – twierdzi nasz czytelnik, pan Robert.

Sygnały o autach wjeżdżających na piesze i rowerowe dróżki na Pańskiej Górze dotarły również do Straży Miejskiej w Andrychowie. - To jest jeszcze plac budowy i nie działa tam na razie Prawo o ruchu drogowym, więc informację o tych sytuacjach przekazaliśmy do Wydziału Inwestycji i Drogownictwa w Urzędzie Miejskim. Zawnioskowaliśmy, by inwestor w jakiś sposób zablokował wjazd samochodów na te alejki. Albo w postaci barier, albo wdrażając już projekt organizacji ruchu i stawiając tam znaki drogowe. Wtedy my będziemy mogli egzekwować od kierowców stosowanie się do przepisów. Na razie nie mamy podstaw prawnych, by tam zadziałać – mówi Krzysztof Tokarz, komendant Straży Miejskiej w Andrychowie. - Najszybciej byłoby, gdyby wykonawca trwałymi barierami wyłączył z ruchu te ścieżki.


Foto: nadesłane

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Decybel, 04.08.2023 14:42

no i dobra, fajnie..... zrobiłeś zdjęcie legalnie zaparkowanemu w krzakach volvo... matka musi być dsumna..... tylko z jakiej racji ja o tym tutaj czytam?

tomekх, 02.08.2023 09:51

"z budki pod piwem" przestaw się na tanie wino bo chmiel ci szkodzi.

obserwator2012, 02.08.2023 08:17

Komentarze z budki pod piwem z niesprawdzonymi faktami, bo tak mówił Józek jak my piwo pili i tak jest- masz rację Zibi33 durna gmina.

Zibi33, 02.08.2023 06:58

no jak to na asfalcie jak jest droga to się śmiga , ile to kosztowało Żaku 20 banieczek dodajmy w kredycie. Lemingi andrychowskie i tak się cieszą bo można autem przez las się przejechać durna gmina zarządzana przez idiotów

Polityk, 02.08.2023 05:34

No to komu w drogę temu w las ;-)

znanywmiescie, 02.08.2023 05:27

Nooo Andrychów to bogata wieś..... Sołtys Żak ma gest.....

mc, 01.08.2023 21:31

Moje gratulacje dla "włodarzy" śmiać się czy płakać

Koniczynka, 01.08.2023 21:06

Dróżki asfaltowe. Ale żeby asfalt robić w lesie to trzeba mieć z głową!!! Brawo Żak. Inwestycja daremna i zupełnie zbyteczna. Gdzie są te inwestycje za sto milionów złotych na którą to kwotę Żak zadłużył Andrychów??? Tomekx czekamy na odpowiedź. Kto i z czyjego polecenia zatrudnił ludzi na krytym basenie w Andrychowie??? Czy rada nadzorcza z elektrociepłowni została rozwiązana??? Kiedy prezes Nowak z elektrociepłowni odda te miliony złotych przekazane na elektrociepłownie i z jakim procentem do budżetu miasta i gminy Andrychów???? Ruszamy wszyscy samochodami na pańską górę. Asfalt jest, czy to jest droga dla samochodów. Straż miejska niech ruszy dupę na osiedle. Pijaństwo pod blokami, na nowym placu zabaw, codziennie samochody stoją na nowych chodnikach!!!!! A nie interesować się pańską górą. Tam był las i las tam pozostanie.

Archanioł Michał, 01.08.2023 20:56

A zdzisiek na to NIEMOŻLIWE.