reklama

Sesja w Andrychowie. Radny nie omieszkał przypomnieć o trzynastoletniej batalii, którą stoczył

Polityka, Wiadomości, 31.07.2023 16:30, eł

Obrady przebiegły jednak szybko i sprawnie.

Sesja w Andrychowie. Radny nie omieszkał przypomnieć o trzynastoletniej batalii, którą stoczył

W poniedziałkowe popołudnie radni gminy Andrychów w nieco okrojonym składzie spotkali się na nadzwyczajnej sesji. Obrady poświęcone były przegłosowaniu tylko trzech uchwał, toteż nie trwały długo. Wyjątkowo poprowadził je wiceprzewodniczący Tadeusz Sarlej, w zastępstwie nieobecnego Romana Babskiego.

Przede wszystkim radni musieli wprowadzić zmiany w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej gminy, związane z otrzymaną przez gminę dotacją na długo oczekiwaną termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie. To kwota 2,1 mln zł pozyskana ze środków unijnych. Temat wywołał komentarz ze strony radnego Krzysztofa Kubienia, który od wielu lat walczył o remont andrychowskiej „piątki”.

- Od 2010 roku systematycznie rok w rok dopominałem się z pomocą życzliwych mi radnych o wykonanie tej inwestycji. Jak by nie patrzeć, to już trzynasty rok batalii. Nawet dzisiaj byłem zobaczyć, jak prace postępują. Ponieważ gminie zostały przyznane środki zewnętrzne na ten cel, niejako wymusiło to na niej dołożenie miliona złotych do wykonania kompleksowego remontu energetycznego szkoły – powiedział Krzysztof Kubień, który pracuje w SP nr 5 jako nauczyciel.

Kolejny temat, na którym musieli się pochylić radni dotyczył przejęcia przez gminę ograniczonego zarządzania częścią drogi krajowej nr 52 w Andrychowie i Inwałdzie. Związane jest to z opracowaniem dokumentacji projektowej dla budowy chodnika przy czterech odcinkach jezdni wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i decyzji, do którego zobowiązał się andrychowski samorząd.

Obrady przebiegły sprawnie i pozbawione były rozwlekłych dyskusji.

Foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Polityk, 31.07.2023 19:08

Koniczynka dodaj jeszcze pseudo Lokatorów z budynku Socjialnego w Andrychowie na ul Batorego 48A bo żacyna się cieszy że stawia następną śmietanę jeden już tam jest z Poprawczaka z Radoczy już się panoszy Zbir a to zasługa żaka że zbiorom na tacy daje to co dobre a tych w potrzebie zamiata w kubeł ←_←

Koniczynka, 31.07.2023 16:40

tomekx jesteś głupi czy głupiego tylko udajesz??? Wymień inwestycje za sto milionów złotych na którą to kwotę Żak zadłużył Andrychów oficjalnie!!! Bo nie oficjalnie gmina Andrychów zadłużona jest już na 150 milionów złotych!!! Wytłumacz ludziom kto i z czyjego polecenia zatrudnił ludzi na krytym basenie w Andrychowie. Burmistrz Żak dostanie medal za asfalt w lesie, zbyteczne inwestycje jak pańska góra, śmieszny staw anteckiego,mur oporowy, ruina Bobrowskich. A tak gdzie ludzie latami czekają na inwestycje to kompletnie nic się nie dzieje. Bijesz brawo za co??? Że Żak przed wyborami przypomniał sobie że jest w Andrychowie placówka która się zwie SP 5. Na bloku Lenartowicza 38 są aż dwie kamery tylko po co??? Jak wczoraj małolaty piły piwska od godziny 20 aż do północy!!!!

tomekx, 31.07.2023 16:25

I pięknie kolejna inwestycja w Andrychowie.Brawo burmistrz Żak -burmistrz do 2029 roku