reklama
reklama

Nowa stara szkoła. Uczniowie wypróbują ją już w nadchodzącym roku szkolnym

Gospodarka, Wiadomości, 29.07.2023 18:08, eł

Budynek zmienił się nie do poznania.

Nowa stara szkoła. Uczniowie wypróbują ją już w nadchodzącym roku szkolnym

Dobiegają końca prace związane z przebudową budynku Szkoły Podstawowej w Zawadce, który przed inwestycją był zdecydowanie zbyt mały. Teraz wzbogacił się o dodatkową kondygnację i nowe skrzydło. Dzięki temu lepiej będzie służył potrzebom uczniów.

Inwestycja rozpoczęła się w październiku. Stara szkoła straciła swoje dobrze wyważone proporcje, ale zyskała sporo miejsca w środku, a to jest w tym przypadku najistotniejsze. Na paterze budynku powstaną: świetlica, biblioteka, stołówka, szatnia oraz dwie sale lekcyjne. Na pierwszym piętrze znajdzie się gabinet dyrektora, sekretariat i pokój nauczycielski. Będzie tam również pięć sal lekcyjnych. Dwie kolejne klasy powstaną na następnej kondygnacji. Oprócz nich na drugim piętrze zmieszczą się dwie pracownie, mała sala gimnastyczna z zapleczem, a także pokoje pedagoga i psychologa.

- Ależ cieszy mnie ta inwestycja! Nie mogę się doczekać finału chyba bardziej niż uczniowie – ekscytuje się burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Wszystko ma być gotowe jeszcze w tym roku. Przedsięwzięcie wyceniane było początkowo na ponad 7 mln zł, lecz po przetargu okazało się, że koszty wyniosą przeszło 10 mln zł. Na pokrycie ich części gmina Wadowice wywalczyła 3,5 mln zł dotacji z rezerwy rządowej.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Marcin, 29.07.2023 19:00

Tacy bezrobotni są ale mają farta :-)

Polityk, 29.07.2023 18:33

Co z Lokatorami z Bloku Socjialnego na ul Stefana Batorego 48A z tą Meliną Nierobów kaskę pobierają z OPS zarelko z Albercika i fajeczki ,piwka ,winiacze no same dobroci a najlepsze jest to że im jeszcze na to dają czyż nie mają Wspaniale bo ja na premie to muszę jebać już nie wspomnę o dniuwce a tu Lajtowo wpada dochód czas ich W.................olić z Andrychowa!!!!!!!!!!!!!!