reklama
reklama

Przedsiębiorca z Roczyn zajmie się aranżacją i pielęgnacją zieleni na Pańskiej Górze

Gospodarka, Wiadomości, 31.07.2023 10:15, eł

Przetarg został rozstrzygnięty.

Przedsiębiorca z Roczyn zajmie się aranżacją i pielęgnacją zieleni na Pańskiej Górze

Jedyna oferta złożona w przetargu na aranżację zieleni i zagospodarowanie terenu Pańskiej Góry w Andrychowie opiewała na kwotę o blisko 500 tys. zł wyższa od tej, którą władze gminy zamierzały przeznaczyć na przedsięwzięcie, ale mimo to została zaakceptowana. W magistracie zaplanowano, że na to zadanie pójdzie 800 tys. zł. Przedsiębiorca, który złożył ofertę, wycenił cały zakres prac na prawie 1,3 mln zł.

To był już drugi przetarg na aranżację zieleni na Pańskiej Górze. Pierwszy został unieważniony z powodu zbyt wysokich cen w obydwu złożonych ofertach. Gdyby władze gminy zdecydowały się wybrać niższą z nich, zapłaciłyby za zlecone prace 1,2 mln zł. Ale unieważniły przetarg i ogłosiły drugi, do którego przystąpił tylko jeden przedsiębiorca - Dariusz Kudłacik z Roczyn, który startował również w poprzednim postępowaniu. Tym razem jednak dał trochę wyższą cenę – blisko 1,3 mln zł.

Przedsiębiorca z Roczyn będzie miał za zadanie wykonanie na Pańskiej Górze skalniaka, jagodnika, ogrodu geologicznego, nasadzeń przy alejkach oraz różnych rodzajów łąk - ziołoroślowej, rajgrasowej, rdestowo-ostrożeniowej, biwakowej, młaki, a także murawy kserotermicznej. Zajmie się ponadto postawieniem paśników dla jeleni i kuraków. Ponadto przez trzy lata będzie się zajmował pielęgnacją zieleni na obszarze Pańskiej Góry.


Foto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 01.08.2023 12:17

Właśnie zastanawia mnie celowość tego działania ? Taka rozrywka jak spacery jest przynależna wyższym klasom społecznym, nawet Marcel Proust w swojej genialnej powieści nadał tytuły pierwszych tomów od kierunków, w których odbywały się te piesze wędrówki. W naszej klasie ludowej, preferowane są raczej sobotnie grille z kiełbasą i karkówką zalewane czteropakami piwa lub podróże leasingowanym, dobrej marki samochodem do modnych miejscowości turystycznych. Inwestycja burmistrza Żaka wygląda na próbę połączenia tych dwóch tradycji. W klasycznym miejscu pieszej refleksji i zadumy, nasz architekt stworzył asfaltowe trakty, pewnie dla zachowania mentalnej łączności z plebejskim symbolem statutowym i zamontował oświetlenie w celu lepszej widoczności na grillowane kiełbasy, a wszystko to objął monitoringiem wizyjnym do ewentualnego wykorzystania na facebook-u. Należy chyba jednak przyznać, że takie połączenie klasyki z nowoczesnością może spełnić swoje zadanie i przyjąć, że na równo wyasfaltowanych ścieżkach będą poruszać się pojazdy dowożące te czteropaki i grille, w idealnej symbiozie z próbującymi tam spacerować uczestnikami ruchu. Jak będzie zobaczymy, ale koncepcja burmistrza wydaje się jak najbardziej nowatorska.

FeelFree, 31.07.2023 12:42

P.S. A podobno to wszystko przewidział już, znany, rzymski futurolog Cyceron cynicznie opisując ze swojej perspektywy porządek społeczny: 1. Biedak - pracuje i tylko pracuje, 2. Bogacz - wykorzystuje biednych, 3. Żołnierz - ochrania obu, 4. Podatnik - płaci na wszystkich trzech, 5. Bankier - okrada wszystkich czterech, 6. Adwokat - wprowadza w błąd wszystkich pięciu, 7. Lekarz - wystawia rachunki wszystkim sześciu, 8. Złoczyńca - jest postrachem dla wszystkich siedmiu, 9. Polityk - żyje szczęśliwie dzięki wszystkim ośmiu

FeelFree, 31.07.2023 12:38

@Zakolog - chyba muszę Cię zmartwić, ale w wyniku zbiegu wielu okoliczności nikt nie powstrzyma na razie tego "szaleństwa", z resztą to nie jest szaleństwo sensu stricto tylko celowe działania w zgodzie z wewnętrzną i zewnętrzną motywacją osób podejmujących decyzje i z biernym przyzwoleniem andrychowskiego tłumu. Przyczynami są obecny, tragiczny stan demokracji w Polsce, profil sprawców zadłużenia, dostępne zasoby poznawcze radnych, stan prawny RP, przykład idący z góry, oraz zupełna bierność Obywateli gminy Andrychów... a to tylko niektóre, główne przyczyny. Resumując, wniosek brzmi, pozwolę sobie na cytat: "spierdolą stąd bez żadnej odpowiedzialności." - Źródło: Zakolog, 31.07.2023 10:53 mamNewsa; "Niezależny" portal regionalny.

Zakolog, 31.07.2023 10:53

Czy ktoś zatrzyma to szaleństwo ! Kolejna umowa z płatnością na przyszły rok. Tylko przypominam, że w roku bieżącym tłuki przegłosowały 16 milionów obligacji, a na przyszły rok, dziś przegłosują konieczność zadłużenia o kolejne 11,5 miliona, co oznacza roczne koszty długu na 6.65 procenta plus nieznany jeszcze zysk z marży, przez najbliższe 15 – 20 lat. Czy naprawdę ten spacerniak wart jest utraty zdolności rozwojowych na najbliższe dwie dekady, przecież to jest samobójstwo tego społeczeństwa dokonane głównie na dzisiejszych dzieciach i młodzieży, a te dwa buce spierdolą stąd bez żadnej odpowiedzialności.