reklama
reklama

Wadowice będą budować kolejną obwodnicę

Gospodarka, Wiadomości, 14.05.2024 15:00,
Zgodnie z podpisaną umową wykonawca na sporządzenie dokumentacji technicznej ma 600 dni.
Wadowice będą budować kolejną obwodnicę
W piątek (10.05) podpisana została umowa na wykonanie projektu nowej obwodnicy. Za 664 tys. zł firma GEO-ART wykona projekt północnej obwodnicy Wadowic. Chodzi o odcinek łączący drogę „za Maspexem” z ul. Krakowską w Tomicach, zaraz przy moście na Skawie.


Projekt będzie finansowany z budżetów gmin Wadowice i Tomice.

- Jedną trzecią tej obwodnicy już mamy, czyli nową drogę za Maspexem. Brakuje nam jeszcze około 2,7 kilometra. Dzięki tej inwestycji odciążymy Podstawie, permanentnie zakorkowaną ul. Wojska Polskiego oraz ul. Piłsudskiego, która staje się niewydolna zwłaszcza w godzinach popołudniowych, kiedy swoją zmianę kończy kilka zakładów naraz. Póki co, wszyscy pracownicy Maspexu, ZPC Skawa, WPWiK i okolicznych zakładów znajdujących się za dworcem kolejowym, chcąc wrócić do domu z pracy, muszą wjechać na obwodnicę - informuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Zgodnie z podpisaną umową wykonawca na sporządzenie dokumentacji technicznej ma 600 dni, a więc budowa to kwestia najwcześniej 2026 roku.

foto: fb / Bartosz Kaliński
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy