reklama

Chcą pobić gitarowy rekord

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 02.08.2023 07:37, eł

Wydarzenie odbędzie się w sanktuarium kalwaryjskim. Każdy może się przyłączyć.

Chcą pobić gitarowy rekord

Przy klasztorze karmelitów bosych w Wadowicach działa katolicka wspólnota modlitewno-ewangelizacyjna Effatha. Jak twierdzą jej członkowie, ich powołaniem jest między innymi ewangelizacja poprzez kursy, rekolekcje, wieczory uwielbienia oraz posługa miłosierdzia wobec potrzebujących. Teraz wspólnota przygotowuje ciekawe wydarzenie, zaplanowane na 9 września.

Tego dnia w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się bicie gitarowego rekordu dla... Maryi. Członków diakonii muzycznej wspólnoty Effatha zainspirowało wydarzenie zgoła niechrześcijańskie - doroczna impreza, odbywająca się na początku maja we Wrocławiu, w ramach której wielu gitarzystów wspólnie wykonuje utwór Jimiego Hendrixa „Hey Joe”. W tym roku zagrało go w sumie 7967 muzyków, co stanowi nowy gitarowy rekord świata.

- Jednakże my chcemy nadać temu wydarzeniu głębszy wymiar, czyniąc je tym samym pierwszą tego typu inicjatywą chrześcijańską w Polsce – zapewniają organizatorzy imprezy. W jej ramach gitarzyści zagrają w Kalwarii Zebrzydowskiej popularną piosenkę maryjną Aleksandry Lucińskiej „Kim jest Ta”, pochodzącą z albumu „Opowieść o miłości”, a wykonywaną przez Jakuba Tomalaka i Ewelinę Klimek.

- Chcemy pokazać, że samo zgromadzenie się i granie razem jest cudowne i łączące, ale można też nadać mu wymiar duchowy. Traktujemy grę na instrumentach jako talent, za który pragniemy dziękować Bogu i tym talentem go uwielbiać. A z kim uwielbiać, jeśli nie z Maryją? Skoro z Maryją to i w dzień jej poświęcony, jak również w miejscu maryjnym. Idąc za tym natchnieniem, pojawiło się miejsce tego wydarzenia, czyli Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pragniemy, aby ta inicjatywa stała się okazją do pociągnięcia ludzi do Boga. Może się to dokonać podczas bicia rekordu, czyniąc tym samym nasze wydarzenie dziełem ewangelizacyjnym – twierdzi Wojciech Komendera ze wspólnoty Effatha.

Organizatorzy imprezy zaprosili do współpracy kapłanów, a także znanych muzyków - Jana Budziaszka z zespołu Skaldowie oraz Grzegorza Kłeczka, byłego gitarzystę grupy Sztywny Pal Azji. Nad całością czuwać będzie artysta Jakub Tomalak. - Poprowadzi on gitary w trakcie bicia rekordu, a następnie wraz z zespołem Abba Pater zagra koncert uwielbieniowy – dodaje Wojciech Komendera.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto gra na gitarze. Wystarczy zabrać swój instrument i przyjechać 9 września do kalwaryjskiego sanktuarium. Impreza ma się rozpocząć o 14.00.

Inicjatywę można też wesprzeć finansowo – tutaj.


Foto: Pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy