reklama
reklama

Odebrali kolejnych 10 psów "zbieraczce". Teraz mają problem

MAGAZYN, Wiadomości, 15.05.2024 17:23, eł

Szczeniakom trzeba znaleźć domy, a wcześniej je przebadać, odrobaczyć i zaszczepić, suki należy zaś wysterylizować.

Odebrali kolejnych 10 psów

Ponad miesiąc temu pisaliśmy o akcji suskiego inspektoratu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals, prowadzonej razem ze Strażą Miejską w Suchej Beskidzkiej. 10 kwietnia odebrano 21 psów kobiecie cierpiącej na syllogomanię, czyli patologiczne zbieractwo. Kilka dni później okazało się, że zwierząt jest jeszcze więcej. Potem znowu ich liczba wzrosła...

Mieszkanka Suchej Beskidzkiej miała dużo więcej czworonogów niż 21, ale w czasie pierwszej interwencji udało jej się ukryć część z nich. W kilka dni później odebrano jej kolejne. „29 psów w maleńkim mieszkanku i małym ogródku pełnym niepotrzebnych rzeczy, śmieci oraz odchodów zwierząt! Dla dla dobra sprawy i nieletniej mieszkającej w tym miejscu oraz ze względu na to, że tym przypadkiem zajmuje się prokuratura, nie możemy udostępniać zdjęć z odebrania. Nie możemy również mówić wszystkiego, co wiemy. Rodzina jest pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej” - napisali na swej facebookowej stronie wolontariusze z suskiego inspektoratu OTOZ Animals 16 kwietnia.

Część odebranych zbieraczce w ubiegłym miesiącu psów trafiła do schroniska dla bezdomnych zwierząt, a dla niektórych udało się znaleźć nowe, dobre domy. Ale podczas kontroli w maju okazało się, że kobieta nadal ma sporo czworonogów. Zostały tam trzy dorosłe psy, a w międzyczasie jedna suka się oszczeniła.... Zatem ponownie inspektorzy OTOZ i strażnicy miejscy przeprowadzili akcję, w czasie której odebrali zbieraczce kolejnych 10 zwierząt... - Matka szczeniąt była na łańcuchu, a szczeniaki zbieraczka trzymała w jakiejś komórkę pod domem – relacjonują Animalsi.

Teraz szukają osób chętnych do przygarnięcia szczeniąt. Cztery z nich będą gotowe do adopcji za około miesiąc, a trzy za 8-9 tygodni. Wolontariusze z suskiego inspektoratu OTOZ potrzebują też pomocy finansowej.

- Zaczynają się nam kończyć pieniądze, ze względu na wydatki związane z kastracjami, badaniami, odrobaczeniem oraz szczepieniami – wyjaśniają. Można ich wesprzeć, wpłacając dowolną kwotę tutaj. Kto jest zainteresowany adopcją szczeniaka, może skontaktować się z inspektoratem OTOZ Animals pod nr tel. 734 088 719..


Foto: OTOZ Animals Inspektorat Sucha Beskidzka

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy