reklama
reklama

„Kiedy w końcu zajmiecie się tym, do czego zostaliście zobowiązani?” - irytował się radny

Gospodarka, Wiadomości, 03.08.2023 17:05, eł

Pytał o remonty dróg, które - jak to określił - są w stanie agonalnym.

„Kiedy w końcu zajmiecie się tym, do czego zostaliście zobowiązani?” - irytował się radny

Wielu mieszkańców gminy Andrychów denerwują ciężkie miliony ładowane w inwestycje, które po ich zakończeniu służyć będą tylko i wyłącznie rekreacji i rozrywce – jak rewitalizacja Pańskiej Góry i budowa Stawu Anteckiego. W ich imieniu przemówił na poniedziałkowej sesji nadzwyczajnej andrychowskiego samorządu radny Wiesław Mikołajek.

Samorządowiec zwrócił się do wiceburmistrza Andrychowa Wojciecha Polaka, ponieważ jego pryncypał Tomasz Żak nie uczestniczył w obradach. - Kiedy mieszkańcy między innymi Sułkowic Bolęciny doczekają się firmy, która naprawi drogi będące już w agonalnym stanie? Pan jest osobą, która mieszka w tej gminie, porusza się po tych drogach i widzi, w jakim rozpaczliwym są stanie, więc pytam pana, panie burmistrzu, kiedy w końcu zajmiecie się tym, do czego zostaliście zobowiązani przez mieszkańców? To jest porażka, tragedia, jak wyglądają nasze drogi. Pytam i żądam natychmiastowej odpowiedzi, bo tak już nie może być! - grzmiał Wiesław Mikołajek.

Odpowiedzi jednak żadnej nie uzyskał. Od prowadzącego sesję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Andrychowie Tadeusza Sarleja usłyszał, że dostanie ją na piśmie. - Nie ma dyskusji na tematy inne niż związane z podejmowanymi uchwałami – powiedział stanowczo zastępca przewodniczącego.

Wiesław Mikołajek nie po raz pierwszy wypowiadał się w podobnym tonie. - Mieszkańcy gminy oczekują inwestycji u siebie, w sołectwach. Prowadzona teraz rewitalizacja Pańskiej Góry nie jest dla nich priorytetem. To nie tamtędy mieszkańcy dojeżdżają do własnych posesji. Zapraszam, możemy razem objechać te wszystkie drogi, które są teraz w stanie agonalnym – mówił kilka miesięcy temu, w czasie innej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie , dodając z goryczą: - Doprowadziliście gminę do całkowitej ruiny!


Foto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 04.08.2023 10:02

Powyższy artykuł wiernie oddaje przebieg tej części sesji, na której radny Mikołajek pyta pana Burmistrza. Pytanie nie zostało zadane przez radnego, tylko przez uczestnika sesji na prośbę mieszkańców, co wyraźnie jest zaznaczone przez radnego Wiesława. Radny przekazuje pytanie mieszkańców, w najbardziej transparentny z możliwych sposobów, czyli podczas relacji video w czasie rzeczywistym, co umożliwia mieszkańcom pełne zaznajomienie się z treścią pytania i ewentualną odpowiedzią na nie. Tu należy przyznać, iż Radnemu dopisało szczęście, ponieważ jeden z burmistrzów uczestniczył w sesji, choć fakt uczestnictwa burmistrzów nie jest taki oczywisty. W mojej ocenie mieszkańcy nie płacą panom burmistrzom adekwatnie do ich kwalifikacji i dorobku zawodowego, aby mogli od nich żądać uczestnictwa w obradach Rady Miasta, a tym bardziej odpowiedzi na ich pytania. Te trzy do czterech średnich krajowych, dla tak gruntownie wykwalifikowanych specjalistów, a w przypadku burmistrza Żaka kwalifikacji potwierdzonych niezliczonymi certyfikatami, są groszami, przy których porzekadło – jaka płaca, taka praca jest w pełni uzasadnione. Drodzy Mieszkańcy, jeśli chcecie otrzymywać odpowiedzi na swoje pytania, to nie angażujcie radnego Mikołajka, tylko zacznijcie godziwie płacić swoim wybrańcom, odpowiednio do ich statusu profesjonalnego i zaangażowania w Wasze sprawy.

kamil, 03.08.2023 23:00

Niedoczekanie żeby związkowcy z kopalni rządzili w Andrychowie.

matek81, 03.08.2023 21:53

Tylko ze to radni przyklepują debilnym inwestycją żaka i oni ponoszą odpowiedzialność, bo on jest czysty Tylko tych wspaniałych 11 o tym nie wie Niestety osoby jak mikołajek( z żakiem nie wygrają

matek81, 03.08.2023 21:53

Tylko ze to radni przyklepują debilnym inwestycją żaka i oni ponoszą odpowiedzialność, bo on jest czysty Tylko tych wspaniałych 11 o tym nie wie Niestety osoby jak mikołajek( z żakiem nie wygrają

Koniczynka, 03.08.2023 19:51

Żak zrobił asfalt sarnom w lesie. Mistrzostwo świata!!!!!!

Koniczynka, 03.08.2023 19:49

Zibi 33 @@ bardzo dobre komentarze. Zbyteczne inwestycje jak pańska góra, śmieszny staw anteckiego, mur oporowy, ruina Bobrowskich. Gdzie są te inwestycje za sto milionów złotych na którą to kwotę Żak zadłużył Andrychów??? Czy rada nadzorcza z elektrociepłowni została już rozwiązana??? Jest zbyteczna!!!! Kiedy prezes Nowak z elektrociepłowni odda te miliony złotych przekazane na elektrociepłownie i z jakim procentem do budżetu miasta i gminy Andrychów????!!!! I tomekx czekamy na te odpowiedzi oraz kto i z czyjego polecenia zatrudniał osoby na krytym basenie w Andrychowie z emerytem górniczym na czele!!!

Zibi33, 03.08.2023 19:02

w tym sęk pajacyki że Mikołajek nic nie zrobi bo większość w radzie ma wiadomo kto i całe zadłużenie gminy i ten bajzel bierze na swoją odpowiedzialność Żaczek Vive i cała ferajna leśnych dziadków wiadomo o kogo chodzi .

Burakz wiejskiej , 03.08.2023 18:57

inwestycje ? buahahahah za takie inwestycje po których pozostają tylko zadłużenia ? w prywatnej firmie lub korpo to każdy przy tym stole na zdjęciu wyleciałby na zbity pysk

beskidmaly, 03.08.2023 18:49

Radny Mikołajek cały czas myśli ,że jest na zebraniu związkowym na kopalni i ze wszyscy się go boją, jak on krzyknie to wszyscy będą trząść portkami przed nim ha ha!

andrychowianin1, 03.08.2023 18:13

Co mikołajek zrobił dla gminy Andrychów w ostatnich latach? Pamięta kto jego osiągnięcia jako radnego?

Zibi33, 03.08.2023 17:28

ale co się dziwi radny przecież burmistrz Vive i cała szajka leśnych dziadków w radzie miejskiej traktuje gminę Andrychów tylko rekreacjnie , zawodowo to tylko doją kasę mniej bądź bardziej oficjalnie