Julia Michałowska z kolejnymi sportowymi trofeami

Sport, Wiadomości, 12.07.2023 10:42, eł

A niebawem pojedzie na międzynarodowe zawody.

Julia Michałowska, zawodniczka klubu lekkoatletycznego Tempo Kęty sięgnęła po kolejne zwycięstwo w swej wspaniałej karierze. Zdobyła też brązowy medal.

W Mistrzostwach Polski U18 w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Chorzowie, została złotą medalistką w pchnięciu kulą, uzyskując w finale wynik 15,51 m. Następnego dnia dołożyła do swej bogatej już kolekcji trofeów sportowych brązowy medal w rzucie dyskiem o wadze 1 kg. Jej wynik to 37,92 m.

Jak już wcześniej pisaliśmy, Julia Michałowska została powołana do reprezentacji Polski na 17. Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy [EYOF], który odbędzie się pod koniec lipca w Mariborze. Tam również zawodnicza będzie rywalizowała w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem.

Warto dodać, że startowała także w ubiegłorocznej edycji tych zawodów, które wówczas rozgrywane były w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji. Wywalczyła tam złoty medal w pchnięciu kulą. Był to jej najważniejszy z dotychczasowych sportowych sukcesów.