reklama

Ktoś dybie na życie myśliwych?

MAGAZYN, Wiadomości, 11.07.2023 22:02, eł

Nieznani sprawcy w taki sposób uszkadzają konstrukcje należące do koła łowieckiego, że może dojść do nieszczęścia.

Ktoś dybie na życie myśliwych?

Koło Łowieckie Beskid Andrychów ma od jakiegoś czasu problemy z wandalami. Ktoś z uporem maniaka pastwi się na jego urządzeniach myśliwskich, co może skończyć się kiedyś tragicznie. Uszkodzenia nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka, toteż nieświadom zagrożenia myśliwy może spaść z osłabionej konstrukcji.

Ryzyko takiego wypadku było bardzo poważne, gdy niedawno ktoś poodkręcał i poluzował wzmocnienia w jednej z ambon myśliwskich zlokalizowanych w Inwałdzie. Myśliwi zawiadomili o tym zdarzeniu policję, a ta wszczęła dochodzenie, niemniej wczoraj (10 lipca) doszło do kolejnego aktu wandalizmu.

Tym razem nieznany sprawca zniszczył konstrukcję wysiadki myśliwskiej i poprzecinał jej nogi. To urządzenie również znajdowało się w Inwałdzie. - Służyło do obserwacji upraw pszenicy. Gwoli wyjaśnienia: myśliwi zobligowani są do pilnowania i ochrony przed dziką zwierzyną upraw, które zlokalizowane są w ich obwodzie łowieckim. W przypadku ich zniszczenia koło łowieckie wypłaca odszkodowanie poszkodowanemu. Myśliwi nie są sponsorowani przez żadną instytucję, a wszystkie ambony, wysiadki, paśniki i podsypy budowane są z ich prywatnych funduszy. Koszt najprostszej wysiadki to rząd około 500-1000 zł, w zależności od jej wykonania – tłumaczy Jakub Siekierski, sekretarz Koła Łowieckiego Beskid.

Jak podkreśla, zrzesza ono osoby w różnym wieku, dlatego bardzo ważne jest, aby urządzenia, z których myśliwi korzystają, były bezpieczne. Zresztą nie tylko dla nich – na stojącą w polu ambonę czy wysiadkę wspiąć się może każdy ciekawski. Może się zdarzyć, że będzie to dziecko. - Apelujemy do „dowcipnisia", który dopuścił się tych czynów, aby przemyślał, czy chce mieć czyjeś zdrowie, a w najgorszym wypadku życie, na sumieniu – mówi Jakub Siekierski.

Foto: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy