reklama
reklama

Rodzice niepełnosprawnej Ani zbierają na schodołaz. Brakuje już niewiele

MAGAZYN, Wiadomości, 11.07.2023 15:27, eł
Potrzebują pomocy.
Rodzice niepełnosprawnej Ani zbierają na schodołaz. Brakuje już niewiele

Ania nigdy nie będzie chodziła, mimo że od najmłodszych lat jest intensywnie rehabilitowana. Odkąd przestała być małą dziewczynką, rodzina ma poważny problem z przemieszczaniem jej w obrębie domu. Jedna osoba, zwłaszcza kobieta, nie jest w stanie udźwignąć jej razem z wózkiem czy nawet bez niego.

Ania Piwowarska z Wadowic jest niepełnosprawna od urodzenia. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, które spowodowało u niej niedowład czterokończynowy. Zdiagnozowano u niej również padaczkę lekooporną. Dziewczyna już do końca życia będzie potrzebowała stałej opieki i pomocy we wszystkich czynnościach życia codziennego. Dla jej bliskich to nie problem, bo uśmiech i bezwarunkowa miłość Ani potrafią im wszystko wynagrodzić. Ale są rzeczy nie do przeskoczenia.

- Przemieszczanie się z nią po domu jest dla nas dużym wyzwaniem. Na parterze znajdują się kuchnia i salon, a na piętrze łazienka i sypialnia, chcąc więc skorzystać z tych pomieszczeń lub wyjść na rehabilitację, basen czy spacer, konieczne jest wielokrotne wynoszenie i znoszenie córki po schodach. Zakup schodołazu bardzo ułatwiłby nam codzienne funkcjonowanie i opiekę nad nią – zapewniają rodzice.

Takie urządzenie pozwala na bezpieczne transportowanie niepełnosprawnej osoby po schodach, bez zbyt dużego wysiłku ze strony opiekuna. Bliscy Ani otrzymali z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie 15 tys. zł dofinansowania do zakupu schodołazu, ale pełny jego koszt wynosi 18,6 tys. zł. A potrzebne są też pieniądze na opłacenie turnusu rehabilitacyjnego dla dziewczyny. W sumie na to wszystko rodzinie Ani zabrakło 5 750 zł, ale dzięki zrzutce założonej przez Fundację Pomóc Więcej udało się zebrać prawie połowę tej kwoty. Niestety, zbiórka utknęła w martwym punkcie. Kto chciałby wesprzeć rodzinę Ani, może to zrobić tutaj.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy