reklama

Dwa damsko-męskie pojedynki w sołectwach gminy Andrychów

Polityka, Wiadomości, 10.07.2023 13:23, eł
Wybory tylko w dwóch miejscowościach.
Dwa damsko-męskie pojedynki w sołectwach gminy Andrychów

Na 6 sierpnia we wszystkich wioskach gminy Andrychów zaplanowano wybory sołtysów i członków rad sołeckich. Jak się jednak okazuje, odbędą się one tylko w dwóch sołectwach. W pozostałych nie ma takiej potrzeby, bowiem zgłoszono w nich tylko po jednym kandydacie na sołtysa, nie ma tam też nadmiaru chętnych na pozostałe miejsca do obsadzenia.

Do urn pójdą tylko mieszkańcy Zagórnika i Roczyn. W pierwszej z tych miejscowości o stołek sołtysa rywalizować będą dwie osoby – dotychczasowy gospodarz wsi, 49-letni Tomasz Fijołek oraz 56-letnia Bożena Drabczyk. Kandydatów na członków rady sołeckiej jest w Zagórniku dziewięcioro.

W sołectwie Roczyny obecny sołtys, 79-letni Władysław Żydek również będzie miał w wyborach konkurencję płci przeciwnej. To 43-letnia Izabella Górka-Kociuba. Członków rady sołeckiej mieszkańcy wybiorą spośród dwunastki kandydatów.

Lokale wyborcze w Roczynach i Zagórniku będą czynne krócej niż przy wyborach samorządowych czy parlamentarnych – tylko od 8.00 do 16.00.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 10.07.2023 13:06

Żydek w Roczynach myśli, że jest nieśmiertelny. Dziadku z całym szacunkiem do wieku, daj sobie już spokój... Ludzie myślcie kogo wybieracie. Jemu już trzeba podziękować i wykreślić zarówno ze stanowiska sołtysa jak i radnego... Niech sobie odpocznie na emeryturze....