reklama
reklama

Stara szkoła zmienia się w oczach. Obok powstaje ogród pełen atrakcji

Gospodarka, Wiadomości, 10.07.2023 09:50, eł

„Instytucja użyteczności publicznej w bajkowym miejscu".

Stara szkoła zmienia się w oczach. Obok powstaje ogród pełen atrakcji

Od marca trwa przebudowa dawnej szkoły na Goryczkowcu (potocznie zwanym Dzwonkiem) w Gorzeniu Dolnym. Ten położony w niezwykle malowniczej lokalizacji budynek ma zamienić się w ośrodek edukacyjno-kulturalny, który będzie miał sporą przewagę nad innymi tego typu obiektami. Dlaczego? Ze względu na duży ogród.

Dzięki niemu w okresie wiosenno-letnim, a także wczesną jesienią, będzie tam można organizować wiele wydarzeń czy spotkań plenerowych. W ogrodzie stanie altana z miejscem do grillowania, nie zabraknie też dużego placu zabaw dla dzieci i sceny do występów artystycznych. A wszystko będzie otoczone zielenią – ozdobnymi drzewami, krzewami i inną roślinnością. - To będzie nowa atrakcja turystyczna i idealne miejsce do spotkań integracyjnych – uważa burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Jedna z internautek w komentarzu na jego facebookowej stronie napisała z podziwem: „Instytucja użyteczności publicznej w bajkowym miejscu”.

Prace postępują szybko, toteż z tygodnia na tydzień widać spore zmiany. Jednocześnie trwają roboty związane zarówno z przebudową budynku, jak i aranżacją ogrodu. Całkowity koszt inwestycji to ponad 3 mln zł, przy czym tylko połowę tej kwoty gmina Wadowice zapłaci z własnej kasy. Resztę stanowi dotacja ze środków unijnych.

Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy