reklama

Taaakie bloki komunalne? To zbyt piękne, a jednak prawdziwe!

Gospodarka, Wiadomości, 10.07.2023 07:40, eł

Architekci zakończyli prace nad projektem pierwszego z nich.

Taaakie bloki komunalne? To zbyt piękne, a jednak prawdziwe!

Bloki komunale zwykle mają prostą bryłę, pozbawioną elementów ozdobnych. Bynajmniej jednak nie muszą być tak skromne, czego dowodem będą budynki, które powstaną w Zawoi, u podnóża Babiej Góry. Zgodnie z projektem, mają to być okazałe obiekty, których wygląd kojarzy się raczej z luksusowymi apartamentowcami.

Firma Krzysztofiak&Babiak Architekci Sp. z o.o zakończyła właśnie prace nad projektem pierwszego z tych budynków i przekazała gotowe dzieło gminie Zawoja. Blok będzie mieścił 19 mieszkań o powierzchni od 25 do 52 metrów kwadratowych. Jego elewacja zostanie wykończona drewnem i kamieniem, w nawiązaniu do tradycyjnej architektury babiogórskiej. Lokale na piętrach będą miały balkony, a te na parterze – tarasy. Budynek stanie na 80-arowej działce w Zawoi Policzne, na której niegdyś znajdował się zajazd. Docelowo mają tam być cztery takie bloki, ale na razie planowana jest budowa jednego.

Architekci, którzy opracowali projekt, twierdzą, że to jeden z ważniejszych w historii ich biura. - Bloki mieszkalne nie muszą kojarzyć się wyłącznie z prostą bryłą. Pokazujemy, że takie obiekty mogą być piękne i zarazem funkcjonalne. Przystępując do prac projektowych. głównym założeniem wizualnym było nawiązanie do tradycji i kontekstu miejsca. Dlatego skupiliśmy się na detalach: na balustradach możemy zauważyć motyw babiogórskiej parzenicy, natomiast naturalne materiały wykończeniowe na elewacji i dynamiczna linia dachu dodatkowo podkreślają niepowtarzalny charakter budynku i miejsca. Niewątpliwym atutem tej nieruchomości jest jej położenie. Krajobrazy Zawoi będą najlepszym tłem dla tej inwestycji. Jesteśmy przekonani, że efekt końcowy będzie imponujący – podkreślają.
Wizualizacje i foto: Krzysztofiak&Babiak Architekci Sp. z o.o

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy