reklama

Nowa dawka emocji spod pióra Joanny Szarańskiej i konkurs dla naszych czytelników

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 09.07.2023 14:50, eł

Jest kilka egzemplarzy do wygrania.

Nowa dawka emocji spod pióra Joanny Szarańskiej i konkurs dla naszych czytelników

Najnowsza powieść Joanny Szarańskiej z Przytkowic w gminie Kalwaria Zebrzydowska zabiera czytelników do wiejskiego domu, jaki z pewnością wielu z nich chciałoby odwiedzić w realnym świecie. Autorka ma wielki dar kreowania miejsc, które przyciągają ludzi jak magnes. Może nie każdego z jednakową mocą, ale na pewno wszystkich, którzy lubią otoczenie bujnej przyrody, sielskie widoki i stare, pełne sekretów budynki.

Maria, bohaterka książki pod tytułem „Malarka wiosennych łąk” jest artystką. Utrzymuje się z malowania obrazów, ale w pewnym momencie odkrywa, że nie jest w stanie dalej tego robić. Oszukana przez bardzo bliską osobę, zaczyna odczuwać dziwną niemoc twórczą. To, co dotychczas było nie tylko jej pracą, ale i pasją, nagle staje się jej obce.

Wtedy do Marii odzywa się dawno niewidziana przyjaciółka, która uważa, że pobyt w sielskiej okolicy, w ustronnym starym domu otoczonym zdziczałym ogrodem, winnicą i lasem, pozwoli jej pokonać blokadę twórczą. Maria, mimo początkowego oporu, daje się namówić na wyjazd do takiego malowniczego zakątka.

I choć rzeczywiście pod wpływem jego piękna zaczyna się przełamywać, to odkrywa też, że wynajęty przez nią dom wcale nie jest tak cichym i spokojnym miejscem, jak pierwotnie sądziła. Mimo iż przyjaciółka twierdziła, że to niemal pustelnia, do której nikt nie zagląda, rzeczywistość okazuje się zgoła inna. Co gorsza, jednej z pierwszych nocy Marię wyrywają ze snu budzące grozę hałasy dochodzące z poddasza. Jak się okazuje, stary dom skrywa fascynujące tajemnice...

„Malarka wiosennych łąk” to kolejna z „poważnych”, obyczajowych powieści Joanny Szarańskiej, które ostatnimi czasy dominują w jej twórczości. Jedna z tych, które urzekają opisami miejsc i przyciągają pełnokrwistymi postaciami. Idealna lektura na ciepły letni wieczór lub sobotnie popołudnie w ogrodzie. Można ją kupić w każdej popularnej księgarni, ale również wygrać u nas.

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy trzy egzemplarze „Malarki wiosennych łąk” oraz jeden starszej powieści autorki, zatytułowanej „Zatańczmy w słońcu”. Otrzymają je osoby, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie: Jaki tytuł nosi poprzednia książka Joanny Szarańskiej? Podpowiedź można znaleźć tutaj.

Na odpowiedzi czekamy do 14 lipca. Prosimy, aby wysłać je e-mailem na adres: [email protected]. Każda powinna zawierać imię i nazwisko nadawcy, nazwę miejscowości, w której mieszka oraz klauzulę „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez mamNewsa.pl w celach konkursowych”. Zgoda ta jest niezbędna, abyśmy po zakończeniu konkursu mogli opublikować listę zwycięzców.


Foto: Facebook/Joanna Szarańska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy