reklama

Wielka demolka w centrum miasta. Tak jest, a jak będzie?

Gospodarka, Wiadomości, 20.06.2023 11:32, eł
Prace postępują szybko.
Wielka demolka w centrum miasta. Tak jest, a jak będzie?

Jak już pisaliśmy, w centrum Andrychowa w maju ruszyła rozbiórka budynku byłego pasażu handlowego przy ulicy Krakowskiej. Obiekt przez sześć lat stał zamknięty na głucho, aż w końcu jeden z kolejnych jego właścicieli postanowił go wyburzyć i zbudować w tym miejscu dwa nowe pawilony.

Rozbiórka postępuje bardzo szybko. Kto przez kilka dni nie był w tej części Andrychowa, jest zaskoczony, jak niewiele już zostało z dawnej hali fabrycznej, w której później działał pasaż handlowy. Wykonawca nie zwleka, ponieważ nie ma zbyt dużo czasu na realizację inwestycji. Budowa ma się zakończyć we wrześniu przyszłego roku. A jeden z dwóch nowych obiektów, w którym (jak też już podawaliśmy) działał będzie bar szybkiej obsługi popularnej sieci KFC, powinien być gotowy wcześniej. Próbowaliśmy dowiedzieć się od inwestora, kiedy planowane jest otwarcie lokalu gastronomicznego, jednak usłyszeliśmy tylko, że nie może nam jeszcze podać tej informacji.

W drugim budynku, którego budowa przewidziana jest jako drugi etap inwestycji, będą się mieściły trzy lokale handlowe do wynajęcia. Inwestor, którym jest krakowska spółka T-L 2 INVEST, na razie nie podaje, jakie sklepy mają tam funkcjonować. Obydwa obiekty będą miały minimalistyczną formę. Pod zdjęciami z rozbiórki publikujemy ich wizualizacje.
Wizualizacje: ML CAPITAL GROUP, foto: Edyta Łepkowska


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy