reklama
reklama

Tak wygląda budowa nowej drogi w Andrychowie. Prace idą ślamazarnie

Gospodarka, Wiadomości, 10.07.2023 11:56, eł

Inwestycja ma być gotowa dopiero w przyszłym roku.

Tak wygląda budowa nowej drogi w Andrychowie. Prace idą ślamazarnie

W Andrychowie już od 12 miesięcy trwa budowa nowej drogi w sąsiedztwie galerii handlowej BIG. Połączy ona ulice Krakowską oraz Przemysłową i ułatwi komunikację w tej części miasta. Prace idą ślamazarnie, ale jest to zgodne z planem, bowiem wykonawca dostał aż 21 miesięcy na realizację inwestycji.

Kierowcy, którzy chcą ominąć korki na ulicy Krakowskiej w Andrychowie, czyli drodze krajowej nr 52, często korzystają z objazdu ulicą Przemysłową, by następnie skręcić na Białą Drogę i na nowym rondzie przy galerii BIG włączyć się w ruch na krajówce. Jednak i tam muszą się czasem uzbroić w cierpliwość. Bo choć powstanie ronda trochę ułatwiło pokonanie skrzyżowania Białej Drogi z Krakowską, to mimo wszystko nadal dość często tworzą się tam korki. Powstający łącznik rozładuje ruch w tym miejscu, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość, gdyż jeszcze nieprędko będzie gotowy.

Wykonawcą jest PUHT Wikos Fresh z Wygiełzowa. Drogę o długości niespełna pół kilometra ma budować przez 21 miesięcy, ponieważ dotacja, którą gmina Andrychów dostała na realizację tego przedsięwzięcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg będzie wypłacana w transzach rozłożonych na kilka lat. Całkowity koszt inwestycji to 3,2 mln zł.

Foto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 10.07.2023 19:52

Raczej ślamazarne to jest finansowanie tej inwestycji, nie wiem czego Pan redaktor oczekuje że wykonawca sfinansuje przedmiotową inwestycje z własnych środków ?