reklama
reklama

Znaczący awans Gabrieli Wojtyły w światowym rankingu UCI.

Sport, Wiadomości, 27.04.2024 16:38, INFORMACJA PRASOWA
Zawodniczka zatorskiego klubu, w trzech ostatnich zagranicznych wyścigach wysokiej rangi UCI, każdorazowo staje na podium, także na najwyższym stopniu!
Znaczący awans Gabrieli Wojtyły w światowym rankingu UCI.
Znakomity początek sezonu w wykonaniu Gabrieli Wojtyły. Zawodniczka zatorskiego klubu, w trzech ostatnich zagranicznych wyścigach wysokiej rangi UCI, każdorazowo staje na podium, także na tym najwyższym jego stopniu!

Ostatni z nich to bardzo ciężki wyścig w słowackim ośrodku narciarskim Ski Drozdovo. Oprócz zdecydowanie wymagającej trasy, dodatkowe trudności startującym zafundowała pogoda. Deszcz, śnieg, grad i bardzo niska temperatura była kolejnym rywalem, z którym musieli wygrać kolarze górscy chcący zająć najwyższe lokaty, a nawet ukończyć wyścig.


Gabriela od początku bardzo mądrze rozłożyła siły i skutecznie „zarządzała energią”. Efektem było coraz szybsze tempo i coraz lepsze czasy poszczególnych rund, mimo ciągle pogarszających się warunków i co za tym idzie nawierzchni toru. Już na drugiej rundzie doścignięta została dotychczas prowadząca w wyścigu. Od tej pory to Zatorzanka była niekwestionowaną liderką i mimo ataku ambitnych Czeszek, to ona mogła się cieszyć ze zwycięstwa wjeżdżając na metę z ponad minutową przewagą.

Jak usłyszeliśmy w wywiadach, kluczem do sukcesu było kilka czynników. Przede wszystkim niezawodny sprzęt i odpowiednio dobrane opony, nie bez znaczenia miały też takie szczegóły jak użyta odzież czy nawet specjalny kask, który zatrzymywał temperaturę i chronił przed ulewnym deszczem.

To najlepiej rozpoczęty sezon w historii startów kolarki z Zatora. Wyniki potwierdzają bardzo dobrze przepracowany okres przygotowawczy i odpowiednio wyciągane wnioski ze startów kontrolnych.

Przypomnijmy, Gabriela mocno otwiera sezon już w marcu wygrywając pierwszy wyścig w Chorwacji, zajmuje dobre szóste miejsce w Słowenii i nie schodzi z podium w trzech ostatnich wyścigach rozgrywanych w Czechach, ponownie w Chorwacji i w ostatnim słowackim pojedynku.

Po raz kolejny Gabriela pokonuje bezpośrednie rywalki z Polski, z którymi powalczy o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Paris 2024.

źródło: materiały prasowe klubu
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 28.04.2024 00:03

Kopiuj w klej ze strony klubu: https://sportzator.com/znaczacy-awans-gabrieli-wojtyly-w-swiatowym-rankingu-uci/

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama