reklama

Tak zmienia się Andrychów. Na lepsze? Chyba nie do końca...

Gospodarka, Wiadomości, 12.07.2023 09:51, eł

Wygląd niektórych miejsc w mieście diametralnie się zmienił w krótkim czasie.

Tak zmienia się Andrychów. Na lepsze? Chyba nie do końca...

Jak każde miasto w Polsce, Andrychów się zmienia. Powstają nowe drogi i budynki, stare zostają wyburzone. Na Pańskiej Górze, zamiast lasu, będzie teraz park z alejkami i ławkami, a u jej podnóża teren rekreacyjny z placem zabaw, nad taflą „wskrzeszonego” Stawu Anteckiego.

Zabudowa miasta się zagęszcza, na jego obrzeżach coraz mniej jest zielnych łąk, a coraz więcej betonu. Wybraliśmy dwa miejsca, które diametralnie się zmieniły w krótkim czasie.

Pierwszym jest teren przy ulicy Żwirki i Wigury, pomiędzy cmentarzem żydowskim a osiedlem bloków. Jeszcze na wiosnę 2021 roku wyglądał on tak:

Teraz znajduje się tam supermarket Dino wraz z parkingiem, stoi paczkomat InPostu, zaś przy samym kirkucie ma powstać nowy budynek handlowo-usługowy i magazyn. Na razie wybudowano tylko bramę, choć teren nie jest jeszcze nawet ogrodzony. Tak to obecnie wygląda:

Zmienia się również centrum miasta. Nad Wieprzówką, przy ulicy Krakowskiej jeszcze wiosną tego roku znajdowała się dawna hala fabryczna, w której później działał pasaż handlowy.

Obecnie pozostały tam już tylko marne resztki tego obiektu, zaś do września przyszłego roku ma w jego miejscu stanąć nowe centrum handlowe z restauracją KFC.

Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 13.07.2023 01:12

Na zdjęciu z marketem Dino na parkingu widoczne jest oznaczone miejsce dla tzw."inwalidy" nietypowo usytuowane. Zwykle znajduje się jak najbliżej wejścia do obiektu co wydaje się logiczne, nie przed Dino. Dla korzystających inwalidów z paczkomatu przewidziane...