reklama

Wygląda na to, że dojdzie do termomodernizacji andrychowskiej „piątki”

Gospodarka, Wiadomości, 11.07.2023 16:49, eł

Choć wszystko się jeszcze może zdarzyć…

Wygląda na to, że dojdzie do termomodernizacji andrychowskiej „piątki”

Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie to bodaj najbardziej zaniedbana placówka oświatowa w całej gminie. Wszystko jednak wskazuje na to, że w końcu doczeka się długo zapowiadanej termomodernizacji i nowej elewacji. W andrychowskim magistracie w końcu dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na realizację tej inwestycji. A zdawało się, że dojdzie do jego unieważnienia…

Przetarg zakończył pond 2,5 miesiąca temu – dokładnie 24 kwietnia. Analizowanie ofert przeciągało się niemiłosiernie – a wraz z nim zapewne debaty, czy gminę stać na to, by dołożyła do przedsięwzięcia kilkaset brakujących złotych. Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia wynosiła bowiem równe 2 mln zł, a tymczasem najtańsza ze złożonych ofert opiewała na kwotę wyższą o prawie 400 tys. zł.

Ostatecznie jednak doszło do rozstrzygnięcia przetargu. Za najkorzystniejszą uznano w magistracie ofertę złożona przez dwóch przedsiębiorców działających jako lider i partner. To Łukasz Zdebski Global Serwis Group z Krakowa oraz Firma Remontowo-Budowlana Tomasz Praciak z Andrychowa. Wykonanie prac wyszczególnionych w przetargu wycenili oni na prawie 2,4 mln zł.

A zatem wydaje się, że do termomodernizacji SP nr 5 w końcu dojdzie, choć nic nie jest jeszcze przesądzone, bo nie jest to pierwsze podejście do tej inwestycji. Pracownicy placówki i rodzice uwierzą w jej realizację dopiero wtedy, gdy zobaczą na własne oczy, że prace ruszyły….

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 12.07.2023 09:17

@Archanioł Michał - Ostatnio moim hobby jest wyszukiwanie i sumowanie wartości inwestycji, które już zostały skończone lub będą skończone do końca 2023 roku, ale w których wymagalność zapłaty przypada po wyborach w roku 2024. Modernizacja szkoły numer 5 jest kolejną do kupki, ma być zakończona do grudnia 2023 z płatnością w roku 2024. Oczywiście chyba nie muszę zapewniać, że te przesunięcia czasowe mają swoje odzwierciedlenie w kosztach tych inwestycji. Reasumując, na dziś wartość inwestycji przekracza 12 baniek, co spokojnie można już dopisać do ogólnego zadłużenia gminy, przed słynną pozycją 16 baniek obligacji, wszak te mają pokryć planowany deficyt w roku 2023.

Archanioł Michał, 12.07.2023 06:42

Jak w linku poniżej to zadanie od koniec 2021 można było zrobić za 1,5 mln. Teraz 2,4 mln. Wasztylek takie zarządzanie Gminą sprawia, że DUMA MNIE PO PROSTU ROZPENDALA.

Archanioł Michał, 12.07.2023 06:39

https://www.mamnewsa.pl/gospodarka/co-za-pech-ostatnia-szkola-w-andrychowie-z-obskurna-elewacja-jeszcze-poczeka

Koniczynka, 11.07.2023 18:34

Żak wie, że jak remontu nie będzie to jest przegrany na osiedlu. Karygodne i skandaliczne podejście do sprawy burmistrza. Ale za to wszystko odpowiada i burmistrz i jego radni z emerytami na czele!!!!! Miliony złotych poszły w błoto w pańską górę, śmieszny staw anteckiego, elektrociepłownie, mur oporowy, ruinę Bobrowskich a pieniędzy na inwestycje na które czekają mieszkańcy nie ma!!!!!!!!!!!