reklama

Zapraszają do rozmów o inflacji i drożyźnie w sklepach

, Polityka, Wiadomości, 20.05.2022 14:03,
Obiecują przy tym "pakiet ratunkowy".
Zapraszają do rozmów o inflacji i drożyźnie w sklepach

Działacze lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej w najbliższą sobotę (21 maja) będą obecni na rynku w Wadowicach, by rozmawiać z mieszkańcami na temat inflacji i drożyzny. Zapowiadają też prezentację swojego „pakietu ratunkowego".

W zapowiedzi rozesłanej do mediów twierdzą, że „w wyniku katastrofalnych błędów Rządu RP i Narodowego Banku Polskiego inflacja w Polsce osiągnęła rekordowo wysoki poziom, niespotykany od przeszło 20 lat. Na koniec kwietnia br. inflacja osiągnęła poziom 12,4%".

Doprowadzono do tego, że ceny w sklepach zmieniają się już codziennie, a koszty zakupu dóbr codziennego użytku są coraz wyższe. Każdy widzi ludzi, którzy z niedowierzaniem kręcą głowami, patrząc na rachunki po odejściu od kasy. Za tę samą kwotę kupujemy coraz mniej. Dotyka to zwłaszcza ludzi najuboższych, emerytów, młodych i wielodzietne rodziny. Jednocześnie, dramatycznie wręcz wzrastają koszty kredytów. Mieszkanie dla Polaków staje się towarem niedostępnym, a posiadający już kredyty, z przerażeniem oczekują na kolejne decyzje o ich podniesieniu – czytamy w komunikacie.

O tym wszystkim działacze PO chcą 21 maja od godz. 08.30 rozmawiać na rynku w Wadowicach z mieszkańcami, przedstawiając im „pakiet ratunkowy dla polskich rodzin", w którym proponują 20 proc. podwyżki dla sfery budżetowej, zmniejszenie rat kredytów i obligacje antydrożyźniane.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mastka, 21.05.2022 09:04

Nie lubię pisiorów ale peowcy nie są lepsi. Cóż, z dwojga złego jakoś nie chcę lizać pupy germanom i puszczać "oczko" do fedracji ruskiej... Nie chcę się też troszczyć o "biedne mniejszości" typu cygany czy geje (czyt. LPG;)T ) i inne "nowoczesne" wynalazki. poasumowując: jest ujowo i w dodatku niestabilnie:(

znanywmiescie, 21.05.2022 06:31

Pakiet ratunkowy: podniesienie wieku emerytalnego o przynajmniej 5 lat. Likwidacja 500+ , Emerytura+, Zamkniecie 200 szpitali, Sprzedaz LOTOS-u ruskim kacapom i uzaleznienie nas od ruskiej ropy oraz poddaństwo Niemcom. No i jakże istotne wyjazdy na zbiory szparagów za Odrę.

znanywmiescie, 21.05.2022 06:19

Dobrze że mirabelki i szczaw nie drożeją. ????

bot, 20.05.2022 22:40

https://www.wprost.pl/kraj/436417/tusk-gdzie-sa-te-zakopane-miliardy-jesli-ktos-wie-niech-powie.html

bot, 20.05.2022 22:39

https://stejk.org/mem/16147