Radni ponad podziałami obronili kolegę przed zwolnieniem z pracy

, Polityka, Wiadomości, 28.08.2020 10:00, red
Radni ponad podziałami obronili kolegę przed zwolnieniem z pracy

Jak już informowaliśmy, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego chce zwolnić radnego powiatowego Sebastiana Mlaka z pracy ze stanowiska: młodszego specjalisty ds. przedsiębiorczości. Radny pracuje tam od maja 2018 roku.

Oficjalny powód jest taki, że spółka likwiduje swój oddział w Wadowicach z dniem 31 października br. To właśnie tam radny pracuje.


Cała sprawa ma jednak kontekst polityczny, bo Sebastian Mlak znany jest z popierania polityków PO i PSL, a MARR to spółka kontrolowana przez samorząd województwa, czyli PiS.

Zobacz: Radnemu grozi zwolnienie z pracy. Koledzy radni go obronią?

Zgodnie z prawem jeśli jednocześnie pracownik pełni funkcję radnego, to nie można go tak łatwo zwolnić. Zgodę na to musi wyrazić Rada Powiatu. I w czwartek Rada Powiatu Wadowickiego nie wyraziła na to zgody. Tak głosowało 24 radnych. W obronę radnego Mlaka stanęli nawet radny PiS - oprócz radnej Zofii Kaczyńskiej, która jest mamą wadowickiego posła PiS Filipa Kaczyńskiego.

- W imieniu własnym dziękuję wszystkim radnym za okazane wsparcie, to pokazuje, że możemy działać i współpracować ponad podziałami. W kampanii wyborczej jak startowałem na radnego mówiłem, że umiem się porozumieć z każdym środowiskiem i chciałbym żebyśmy wspólnie zawsze pracowali dla naszego Powiatu ponad podziałami - komentuje radny Sebastian Mlak.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

madzia, 28.08.2020 11:27

Podsumowując to ponad podziałami można przyznawać sobie podwyżki diet i bronić radnych przed zwolnieniem?? "Pięknie". Jeśli to prawda co piszą na innej stronie że dwie osoby z tej likwidowanej placówki zostały zwolnione a radni słowem nie zajakneli się na tej sesji w ich obronie, za to mocno bronili "kolegi radnego" podwójnie "pięknie". Na zdjęciu widać że ten obroniony radny to młody człowiek. "Ładnych rzeczy go starsi koledzy przy okazji uczą.