reklama

Radnemu grozi zwolnienie z pracy. Koledzy radni go obronią?

, Polityka, Wiadomości, 21.08.2020 19:00, PG
Radny pracuje w spółce od ponad dwóch lat.
Radnemu grozi zwolnienie z pracy. Koledzy radni go obronią?

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego chce zwolnić radnego powiatowego Sebastiana Mlaka z pracy ze stanowiska: młodszego specjalisty ds. przedsiębiorczości. Radny pracuje tam od maja 2018 roku.

Oficjalny powód jest taki, że spółka likwiduje swój oddział w Wadowicach z dniem 31 października br. To właśnie tam radny pracuje. Punkt Informacyjny MARR S.A. zajmuje się m.in. doradztwem po założeniu działalności gospodarczej. Projekt ten dobiega końca.. Jak zapewnia spółka jest to jedyny powód zwolnienia. Zaprzecza wszelkim insynuacją, że może być to kwestia polityczna.

Radny z kolei twierdzi, że w spółce zajmuje się monitoringiem i kontrolą grantobiorców a nie doradztwem, i ten projekt kończy się w maju przyszłego roku a nie teraz.

Radny jest gotowy do pracy zdalnej, którą jego zdaniem, z powodzeniem realizuje w czasie pandemii. Radny czuje się dyskryminowany, gdyż pracodawca zaproponował mu zmianę miejsca pracy w oddalonych o 90 km Proszowicach, pomimo że MARR ma swoje punkty w Krakowie i Myślenicach.

Dodatkowo radny twierdzi, że zamknięcie punktu MARR w Wadowicach, to ogromna strata dla powiatu wadowickiego. Dzięki bezzwrotnym pożyczkom na otwarcie działalności, otworzyło się tutaj 156 firm. Dotacja wynosiła 25 tys. zł, a dzięki temu do budżetu powiatu wpłynęły środki w wysokości 3,5 mln zł.

Zgodnie z prawem jeśli jednocześnie pracownik pełni funkcję radnego, to nie można go tak łatwo zwolnić. Zgodę na to musi wyrazić Rada Powiatu.

Projekt uchwały zakłada brak zgody na zwolnienie radnego. Jaką jednak decyzję podejmą radni?

Cała sprawa może mieć też wątek polityczny, bo Sebastian Mlak znany jest z popierania polityków PO i PSL, a MARR to spółka kontrolowana przez samorząd województwa, czyli PiS.

Będziemy informować.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 22.08.2020 12:32

Ja tego nie rozumiem, jak firma likwiduje stanowisko pracy to wypad i tyle. To jest chore w tym kraju !!!!