reklama

Partia Jarosława Gowina chce mieć swoich ludzi na listach wyborczych. Pierwsi chętni już są

, Polityka, Wiadomości, 19.07.2018 17:00, PG
Przynależność do niej deklaruje m.in. radny trzech kadencji Rady Powiatu i były wicestarosta Mirosław Nowak z Andrychowa.
Partia Jarosława Gowina chce mieć swoich ludzi na listach wyborczych. Pierwsi chętni już są

W czwartek (19.07.) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wadowicach odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli partii Porozumienie Jarosława Gowina, na której dziennikarzy przywitał zarząd okręgowy okręgu wyborczego nr 12 w składzie: Grzegorz Gołdynia - prezes, Wojciech Kasprowski – wiceprezes i Mirosław Nowak – wiceprezes.

Członkowie twierdzą, że partia Porozumienie jest ugrupowaniem konserwatywnym, dla którego ważne są wartości chrześcijańskie. Ich polityka ma opierać się na wsparciu rodziny, a w pozostałych dziedzinach życia partia chce ograniczać swoją obecność do minimum, pozostawiając jak najszerszą przestrzeń do swobodnej aktywności obywatelom.

Porozumienie postanowiło stworzyć swoje struktury w całym okręgu wyborczym nr 12. Jak twierdzą mają swoich przedstawiciel w każdej gminie powiatu wadowickiego i oświęcimskiego i chcą zgłosić swoich kandydatów do wyborów gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Kto miałby to być? To póki co owiane jest tajemnicą, gdyż politycy twierdzą że prowadzą w tej sprawie dopiero rozmowy. Do końca wakacji powinno wszystko być jasne.

Wiadome jest to, że będą tworzyć wspólne listy do wyborów samorządowych wraz z Prawem i Sprawiedliwością oraz Solidarną Polską. Nie będzie więc osobnej listy kandydatów Porozumienia. Jeśli nie wystawią swoich kandydatów, to zapewne w Andrychowie poprą Krzysztofa Kubienia, w Wadowicach Bartosza Kalińskiego, a w Oświęcimiu Zbigniewa Starca.

Mirosław Nowak zadeklarował swój start w wyborach do Rady Powiatu Wadowickiego.

Partia zachęca też młodych i przedsiębiorczych ludzi do wstępowania w ich szeregi.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 25.07.2018 06:53

A co wlazł na krzesło w BULU ?

xpek, 24.07.2018 23:19

dzisiejszy dzień pokazał że mamy prezydenta marionetkę z którą nie liczy się nawet własna partia

mareczek, 20.07.2018 06:27

" Jeśli nie wystawią swoich kandydatów, to zapewne w Andrychowie poprą Krzysztofa Kubienia, w Wadowicach Bartosza Kalińskiego, a w Oświęcimiu Zbigniewa Starca." Na miejscu całej trójki błagał bym żeby tego nie robili jeśli wszyscy są "jak wiatr zawieje" jak ten z tych panów na zdjęciu :)

mareczek, 20.07.2018 06:24

To dobre: "Jak twierdzą mają swoich przedstawiciel w każdej gminie powiatu wadowickiego i oświęcimskiego i chcą zgłosić swoich kandydatów do wyborów gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Kto miałby to być? To póki co owiane jest tajemnicą, gdyż politycy twierdzą że prowadzą w tej sprawie dopiero rozmowy" Czyli mają kandydatów czy dopiero zachęcają żeby być w ich partii????

nick1, 19.07.2018 22:58

e tam. po prostu przyglądają się jakie u was jaja dzieją się :)

marcinmad, 19.07.2018 22:26

Taki Jacek, Mateusz czy Tomasz muszą mieć teraz polewkę z Gowina i Beaty bo to chyba jej teren. Jak udało im się wprowadzić "chorągiewkę" i kto im w tym pomagał?

tomasznasz, 19.07.2018 21:49

kandyat PO w wyborach na burmistrza, radny PO przechodzi do partii Gowina? bo liczy że tylko tak załapie się na "stołek" radnego? Desperackie. Moim zdaniem nieuczciwe wobec wyborców PO i nieuczciwe wobec wyborców prawicy. Bez szans i on jego "mocodawca" kimkolwiek jest a wyjdzie to wcześniej czy później.

sąsiad, 19.07.2018 21:14

albo wywalą takiego jednego Bartusia jaki pocisnął wam gwiazdę jak konia trojańskiego obrażony że poseł nie chce go słuchać :) to jeszcze nic co tutaj wyprawia - w Wadowicach to dopiero daje pokaz :)

xpek, 19.07.2018 17:57

proponuję wywalić tego marnego i słabego gowina z rządu i to będzie koniec tego pseudo rządu

politolog, 19.07.2018 17:55

Szczerze - miałem lepsze zdanie o Gowinie. Ale jeśli jego partia musi posiłkować się takimi jak pan Nowak (ilu takich tam jest?) którzy od prawicy przez PO i do koalicjanta PiS w zależności od tego kto przy władzy, to słaba jest ta partia Gowina. Kogo oni chcą przyciągnąć? No chyba nie ludzi ideowych? Totalne rozczarowanie.

tomasz2, 19.07.2018 17:25

Panie Mirku sorry ale to wędrowanie z listy na listę. Ech. Przystoi panu ta zmienność? Nie trzeba było zostać w PO i być jedynką na tej liście? Aż tak źle jest z PO że pan się „ewakuował”? Myśli pan że ludzie docenią tę pana wędrówkę po listach? Jestem w lekkim szoku.

tomasz2, 19.07.2018 17:24

Małecki to został usunięty z PiS? Jeśli tak to chyba inna historia. I "tomek" vel "xpek" - ulituj się nad sobą bo tym jadem ośmieszasz się. Nie masz własnych problemów, np. przygotowanie się do kolejnego wyjazdu zagranicznego?:)

xpek, 19.07.2018 17:20

hehehe najlepsze jest co że znienawidzony przez andrychowskich pisowców nowak będzie kandydował z listy pis co oznacza że jakiegoś pisiaka zabraknie miejsca na liście albo będzie na liście za plecami nowaka.tylko się tam nie pozabijajcie hahahaha

maniek, 19.07.2018 17:18

hmm, jak Pietras wygrywał to Nowka był z Pietarsem, jak PO wygrywała to Nowak startował z list PO. Jak prawica wygrała to Nowak z list prawicy? Jaja jakieś. Jaka jest wiarygodność takiego "wędrującego" kandydata

xpek, 19.07.2018 17:14

a małecki gdzie się przyklei?

aga33, 19.07.2018 17:07

czyli pan Mirek Nowak znowu zmienia listę? tym razem z PO przechodzi do koalicjanta PiS. Aha. To miejsce/stołek/funkcja (jak zwał tak zwał) radnego jest aż tak ważna żeby takie "wędrować"?