Kolejna policyjna akcja Prędkość na drogach powiatu wadowickiego

, Na sygnale, Wiadomości, 18.07.2018 12:00, red
Strajk w policji jest, ale kontrole też są.
Kolejna policyjna akcja Prędkość na drogach powiatu wadowickiego
We wtorek (17.07) na terenie powiatu wadowickiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Wadowicach przeprowadzili działania kontrolno – prewencyjne pn. „Prędkość”.

- Działania te mają przede wszystkim wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości, należy podkreślić, że nadmierna prędkość jest nadal główną przyczyną wypadków drogowych - podkreślają policjanci.

Funkcjonariusze podczas działań, przy użyciu ręcznych mierników prędkości i wideorejestratora skontrolowali 53 pojazdy, których kierowcy aż w 31 przypadkach przekroczyli dozwoloną prędkość. W działania zaangażowanych było 16 policjantów z wadowickiej drogówki.

- Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do warunków panujących na drodze, apelujemy o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów duchu drogowego - apelują policjanci z drogówki.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

miastoandrychow, 18.07.2018 15:19

Przykre, ale wciąż jesteśmy w czołówce wypadków śmiertelnych. Mandaty są za niskie a kontroli stanowczo za mało. Dość często jeżdżę na trasie do Krakowa i próba jazdy z maksymalnie dozwoloną prędkością, zawsze kończy się korkiem za moim samochodem i widocznym po kierowcach wyrażanym zdenerwowaniem, że tak się wlokę ! Ciekawe, że Ci sami kierowcy jak jadą DO NASZYCH POŁUDNIOWYCH SĄSIADÓW, TO NIE PRZEKROCZĄ DOZWOLONEJ PRĘDKOŚCI NAWET O 5 KM. Powód odpowiednio wysokie mandat, u Nas powinno być to samo, mandaty są po porostu śmieszne i nie zmieniane od wielu lat.