Pierwsze starcie kandydatów na burmistrza Andrychowa. O tym rozmawiali

, Polityka, Wiadomości, 19.07.2018 14:30, red
W czwartek na antenie Radia Kraków.
Pierwsze starcie kandydatów na burmistrza Andrychowa. O tym rozmawiali

W czwartek (19.07) po południu przez pół godziny Radio Kraków nadawało audycję z Andrychowa. To było pierwsze na razie nieoficjalne starcie dwóch kandydatów na burmistrza Andrychowa w wyborach, które odbędą się prawdopodobnie pod koniec października: urzędującego od prawie 8 lat Tomasza Żaka z kandydatem PiS na burmistrza Krzysztofem Kubieniem, byłym przewodniczącym Rady Miejskiej w Andrychowie, który już w 2014 roku bez efektu walczył o stanowisko burmistrza.

W trakcie półgodzinnej audycji poruszono trzy tematy, które w mniejszym lub większym stopniu elektryzują mieszkańców gminy Andrychów: sprawę nowej komunikacji autobusowej w gminie Andrychów, Beskidzkiej Drogi Integracyjnej i rozbudowy ośrodka Czarny Groń, co wzbudza kontrowersje organizacji ekologicznych i mieszkańców Rzyk.

Podczas rozmowy kilka razy doszło do spięć i różnicy zdań pomiędzy obu panami.

Komunikacja gminna
Burmistrz Tomasz Żak uznał za wielki sukces Andrychowa wyjście ze spółki MZK, zakup nowych autobusów, powiększenie linii komunikacyjnych na terenie gminy. Pozyskano na ten cel unijną dotację: w sumie 19 mln na zakup autobusów, wymianę oświetlenia, zakup wiat przystankowych itp. Jak wyliczał burmistrz, dzięki gminnej komunikacji obecnie aż 70% mieszkańców gminy może jeździć autobusem (wcześniej MZK obsługiwało 40% gminy, a nie było bezpłatnych biletów m.in. dla uczniów).

Krzysztof Kubień dziwił się dlaczego kupiono autobusy z silnikiem diesla, a nie postawiono na elektromobilność, czyli modne ostatnio elektryczne pojazdy.

T. Żak odparł, że nowe autobusy spełniają wszystkie obecne normy dot. spalin, a utrzymanie elektrycznych autobusów byłoby o wiele droższe, bo jest to nowość. Według Żaka, teraz roczne koszty utrzymania gminnej komunikacji też będą większe (w porównaniu do dotacji jaką wcześniej Andrychów przekazywał do spółki MZK), ale też większy jest zasięg nowej komunikacji, na terenie gminy powstało wiele nowych linii, a uczniowie, emeryci korzystają z komunikacji bezpłatnie.


K. Kubień uważa, że z zakupem autobusów mimo wszystko trochę pochopnie postąpiono. Już docierają do niego informacje, że nowe autobusy psują się.

- Od tego jest gwarancja – odparł T. Żak.

- Pan nie jest ani elektrykiem, ani fachowcem od komunikacji. Ja zasięgałem opinii fachowców. Z jednej strony mówi pan o oszczędności, a z drugiej chce pan wydawać większe pieniądze na komunikację – mówił T. Żak odnosząc się do zarzutu, dlaczego nie kupiono autobusów elektrycznych.

Beskidzka Droga Integracyjna
Tomasz Żak opowiedział, że był ostatnio gościem na sejmowej komisji infrastruktury, gdzie omawiano sprawę BDI. Apelował tam do posłów, aby BDI budować etapami. - Od bielska do Choczni nie ma żadnych protestów. Można spokojnie budować – mówił T. Żak.

Krzysztof Kubień odpowiedział na to: - Przypisuje pan sobie zasługi dot. etapowania – mówił. A – zdaniem K. Kubienia - propozycja etapowania budowy BDI powstała już kilkanaście lat temu. Zdaniem K. Kubienia, przez ostatnie 8 lat nie zrobiono w tej kwestii nic. Nie było ze strony władz miasta odpowiedniego lobbingu w sprawie BDI. Za to pojawiła się absurdalna propozycja Tomasz Żaka, który kilka lat temu mówił o potrzebie budowy tzw. drogi północnej, z Andrychowa do Zatora.

- Te 8 lat zaprzepaszczono – podsumował Krzysztof Kubień.

T. Żak również odpowiadał Krzysztofowi Kubieniowi, aby sobie nie przypisywał zasług, bo jak mówił propozycja etapowania jasno padła z jego strony pod koniec poprzedniej kadencji.

- Natomiast pomysł tzw. drogi wojewódzkiej północnej, żeby skomunikować Andrychów z Zatorem jest dalej realny - uważa Tomasz Żak.


Rozbudowa Czarnego Gronia
T. Żak dziwił się ostatnim protestom. Zapewnił, że sprawa zmian z planie zagospodarowania Rzyk dyskutowana była z mieszkańcami już w 2014 roku, na etapie opracowywania studium i wówczas mieszkańcy popierali przedstawione wówczas przez inwestora plany dotyczące rozbudowy ośrodka.

- Wszystkie procedury zostały dochowane – mówił burmistrz i dziwił się absurdalnym informacjom pojawiającym się w Rzykach, że będą wywłaszczenia właścicieli gruntów w związku z rozbudową. - Nic takiego nie będzie.

Krzysztof Kubień uważa, że ta inwestycja to jest problem obecnego burmistrza. Jeżeli inwestor ma wszystkie zgody, to prawo jest prawem. - Natomiast zapomniano o jednej rzeczy: nie porozmawiano, nie było mediacji. Myślę, że można było zrobić o wiele więcej – uważa K. Kubień.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Gmina2, 20.07.2018 19:07

@Rzycan czekam na te nazwiska ludzi którzy rzekomo narobili "szumu" w Rzykach kłamczuszku.

`, 20.07.2018 17:45

Psikuta -- ZERO ARGUMENTÓW -- a mieszkańcy gminy ciągle czekają aż wypiszesz ponad 50 najważniejszych inwestycji w gminie !!!!!!!!!!! Obiecałeś i co ? to samo co Zdzisek OOO HAAAA HAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAA

xpek, 20.07.2018 17:32

kubień zero argumentów. wstyd że pis postawił na tak słabego kandydata

`, 20.07.2018 15:54

Psikuta -- ZDECYDOWNIE TO -- mieszkańcy gminy ciągle czekają aż wypiszesz ponad 50 najważniejszych inwestycji w gminie !!!!!!!!!!! Obiecałeś i co ? to samo co Zdzisek OOO HAAAA HAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAA

glowa, 20.07.2018 15:35

Weź na wstrzymanie. Komu chcesz pociskać takie głodne kawałki. Tym razem nie nakłamiecie bo audycja jest w sieci i każdy może sam się przekonać o porażce Żaka z Kubieniem. Wystarczy kliknąć na link pod artykułem. Dość mamy już waszych kłamstw, oszczerstw i plotek!

abcabc, 20.07.2018 14:20

burmistrz zdecydowanie wygrał debatę pan kubień nie miał wogóle argumentów poza tymże wszystko na NIE

Mieszkaniec2, 20.07.2018 10:20

Rzycan to sie nazywa hipokryzja,ostatnio pisałeś,że na mam newsa wstyd wchodzić i szkoda czasu a caly czas tu jesteś i durno komentujesz .

glowa, 20.07.2018 10:14

barte, zlituj się i wymień choćby jeden z tego "mnóstwa" obiektów sportowych!

Gmina2, 20.07.2018 10:05

@Rzycan wymień mi te nazwiska ludzi którzy narobili "szumu" jak to powiedziałeś.

Gmina2, 20.07.2018 10:02

@Rzycan wymień mi te nazwiska ludzi którzy narobili "szumu" jak to powiedziałeś.

`, 20.07.2018 08:40

Psikuta mieszkańcy gminy ciągle czekają aż wypiszesz ponad 50 najważniejszych inwestycji w gminie !!!!!!!!!!! Obiecałeś i co ? to samo co Zdzisek OOO HAAAA HAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAA

barte, 20.07.2018 07:57

Za to powstało mnóstwo innych

`, 20.07.2018 06:36

"obiekty sportowe które dzięki Burmistrzowi ŻAKOWI na pewno powstaną" ............... http://www.mamnewsa.pl/sport/dzieci-i-mlodziez-z-targanic-gorszego-sortu-przebieraja-sie-w-drewniaku

`, 20.07.2018 06:33

Psikuta mieszkańcy gminy ciągle czekają aż wypiszesz ponad 50 najważniejszych inwestycji w gminie !!!!!!!!!!! Obiecałeś i co ? to samo co Zdzisek OOO HAAAA HAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAA

mareczek, 20.07.2018 06:22

żadna ze stron nie przekona drugiej. Na dobry początek popieram jednak postulat żeby tzw. klakierzy zakolandii przynajmniej w godzinach swojej pracy dali spokój z propagandą i atakami na andrychowian. Nie za to mają chyba płacone?

rzykimuszazostac, 20.07.2018 00:27

1. jestem z Rzyk 2. Niedawno mamnewsa psiał o danych że liczba mieszkańców za 8 lat rządów Żaka w gminie zmniejsza się taka to kraina miodem płynąca. 3. Liczba rzeczy które miały być za Żaka a ich nie ma jest wielka. Na czele z pogotowiem całodobowym i rundem turbinowym. 4. Czarnego Groniowi zyczę powodzenia. Byle nie kosztem mieszkańców. 5. Gdybyś był z Rzyk to byś wiedział że tam rośnie zatrudnienie obcokrajowców zza wschodniej granicy bo oni gotowi są zgodzić się na takie a nie inne warunki finansowe.

Rzycan, 19.07.2018 23:19

@rzykimuszazostac... dziadu nie jesteś mieszkańcem Rzyk !!! jakbyś był to byś wiedział że ludzie z Rzyk chcą rozwoju, może skali inwestycji się przestraszyli nie potrzebnie, bo takie same rzeczy o rozbudowie Czarnego Gronia miały dziać się już kilka lat temu, czas leci i leci i nic się nie dzieje ... Szumu narobiło kilku ludzi, ( nazwiska wymienię przy innej okazji ) nie mających pojęcia o tym wszystkim poza przeczytaniem inf, na Mam NEWSA ... (czyt.PUDELEK). Jako mieszkaniec Rzyk chcę chcę rozwoju Rzyk i Gminy, to jest szansa dla naszych dzieci, na rozwój Miasta itp... W Andrychowie żyję się coraz lepiej coraz fajniej .... niedługo dzieci będą mogli jechać ZA DARMO na basen, na narty, na inne obiekty sportowe które dzięki Burmistrzowi ŻAKOWI na pewno powstaną ... Rozwój Miasta, sprawia że chętnie ludzie chcą tu mieszkać, im więcej mieszkańców tym więcej "WSZYSTKIEGO" ! w końcu to Miasto ma szanse jakiej nigdy nie miało !

rzykimuszazostac, 19.07.2018 20:59

niech zakolandia ogarnie się. I już dzisiaj upraszam jako mieszkaniec żebyście przerwali tradycję i żeby wasz jutrzejszy "dzien pracy" nie wyglądał - od rana do otwarcia weekendu - siedzenie na mamnewsa i uderzanie w andrychowian, czy kubienia czy innych.

`, 19.07.2018 20:57

Psikuta .......... dzisiaj też będziesz wklejał coś ze Sputnik Polska albo Russia Today ??? Czy wystarczą tylko BREDNIE z Wybiórczej ???

`, 19.07.2018 20:56

Psikuta mieszkańcy gminy ciągle czekają aż wypiszesz ponad 50 najważniejszych inwestycji w gminie !!!!!!!!!!! Obiecałeś i co ? to samo co Zdzisek OOO HAAAA HAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAA

`, 19.07.2018 20:56

Psikuta dla ciebie skończenie podstawówki okazało się za dużym wyczynem :-0

rzykimuszazostac, 19.07.2018 20:56

Jak mówią mieszkańcy Tomek w wersji "chwalę sam siebie" i "chwalą mnie nagrodzeni przeze mnie" jest nie do pobicia :) To lepsze niż najlepszy kabaret :) Co do rozmowy to nerwowość zakolandii jest uzasadniona. Kto słychał ten wie że Tomasz Żak wypadł gorzej niż Kubień. Ale o ile nerwowość i poprawianie sobie nastroju można zrozumieć o tyle ten poziom agresji tworzenie na szybko nowych nicków żeby zaatakawać kubienia - zakolandio - trochę godności przecież to jawne przyznanie sie do porażki

wolfgang, 19.07.2018 20:54

SĄDY I PROKURATURA W RĘKACH ŚWIĘTOBLIWEGO ZŁODZIEJA, KTÓRY WSPIERA POLSKICH NEONAZISTÓW - BYŁYCH WSZECHPOLAKÓW ! Trzy miliony złotych z publicznej kasy dla Rydzyka od resortu Ziobry na "opracowanie i wdrożenie programów szkoleń medialnych dla pracowników sądów i prokuratury" w toruńskiej szkole Kościelno-PiSowskiej propagandy. Takiego szkolenia pracowników sądów i prokuratury w III Rzeszy chrześcijańsko-nazistowskiej nie powstydziłby się najsłynniejszy w świecie po śp. Adolfie Hitlerze członek wspólnoty katolickiej śp. Józef Goebbels.

stan, 19.07.2018 20:46

Czasami przychodzi chwila zwątpienia, zwłaszcza jak deszcz leje nieprzytomnie, i człowiek się zastanawia: a może to wszystko rzeczywiście jest prostsze - bez norm, systemu, reguł i zasad wykładni, demokratycznego procesu legislacyjnego, niezależnych sędziów i niezawisłych sądów. Ale chwilę potem przychodzi refleksja - nie, nie, twój los, los twoich wnuków i dzieci, los twojego kraju nie może zależeć od jednego "tak" lub "nie" zakompleksionego pokurcza bez cienia charyzmy. I zwątpienie mija, wraca potrzeba normalności. Chociaż deszcz dalej leje, ale przecież kiedyś wyjdzie słońce (podobno już w piątek).

`, 19.07.2018 20:32

Psikuta mieszkańcy gminy ciągle czekają aż wypiszesz ponad 50 najważniejszych inwestycji w gminie !!!!!!!!!!! Obiecałeś i co ? to samo co Zdzisek OOO HAAAA HAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAA

`, 19.07.2018 20:31

Psikuta dla ciebie skończenie podstawówki okazało się za dużym wyczynem :-0

stan, 19.07.2018 20:30

Ireneuszu Niemczyk ;Pomimo już swoich siwych włosów najpierw ukończ program szkoły podstawowej, naucz się pisać w języku ojczystym, a potem zacznij komentować na mam Newsa . pl. Poważniejsze portale są dla Ciebie za trudne, co widać po twych wypocinach , na dziś opanowałeś jedynie bezmyślne stawianie kropek – a to za mało aby wyrazić swe myśli .

tomekx, 19.07.2018 20:19

Jakby pan Krzysztof razem z panem Pietrasem zrobili chociaż połowę z tego dla Andrychowa co zrobił burmistrz Żak to teraz pan Krzysztof miałby moralne prawo pouczać i w ogóle startować w wyborach. Niestety nie zrobili nawet połowę tego co burmistrz Żak w ostatnich latach. Żak jest faworytem tych wyborów przemawia za nim przede wszystkim ogromna skala inwestycji w całej gminie

aga33, 19.07.2018 18:50

Nie „taranczako” bo nie było wszystkich kandydatów. Ale racja miejsce do rozmowy ładne, pan burmistrz w Andrychowie a nie w........... (wpisz dowolne miejsce na świecie :)) – czego chcieć więcej :) Szkoda że swoimi nerwowymi reakcjami i totalną agresją starych i na prędce utworzonych nicków tzw. zakolandia psuje to święto :)

`, 19.07.2018 18:44

http://niezalezna.pl/230955-obywatele-rp-zaatakowali-kornela-morawieckiego-krzyczac-zdrajca-i-bedziesz-siedzial

`, 19.07.2018 18:42

"jad nienawiści ze strony pełoków zaczyna się wylewać szerokim strumieniem"

`, 19.07.2018 18:40

Psikuta mieszkańcy gminy ciągle czekają aż wypiszesz ponad 50 najważniejszych inwestycji w gminie !!!!!!!!!!! Obiecałeś i co ? to samo co Zdzisek OOO HAAAA HAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAA

taranczako, 19.07.2018 18:31

Przynajmniej wybrano ładne miejsce na dyskusję! Czyli co, kampania wyborcza oficjalnie rozpoczęta?

Starybrat, 19.07.2018 17:57

Patrząc co Panowie mówią, jak się zachowują- niestety obaj nie nadają się na stanowisko burmistrza.

krisu78, 19.07.2018 17:49

nie tylko momentami nerwowe i lekko "pyszałkowate" zachowanie Żaka podczas rozmowy ale przede wszystkim nerowowa i agresywna reakcja tzw. zakolandii na mamnewsa świadczy o tym że Żak wypadł słabiej. A gdzie tam do prawdziwej debaty z udziałem innych kandydatów.....

krisu78, 19.07.2018 17:47

faktycznie te elektryczne autobusy są bardzo popularne wśród prezydentów i burmistrzów związanych z PO. No ale pan Żak i jego ludzie wiedzą lepiej. Teraz tylko czekać aż pan Żak ze swoją świtą zacznie objeżdzać miasta kolegów z listy PO i oni "najmądrzejsi z najmądrzejszych" kolegom z PO będą przemiawiać do rozumu :)

kaczor, 19.07.2018 17:42

ja rozumiem że negacja kubienia przysłania oczy ale duże i mniejsze miasta kupują autobusy elektryczne. Także te rządzone przez burmistrzów i prezydentów z PO. Wystarczy wpisać wyszukiwarkę internetową. Ale wszyscy zapewne mylą się skoro ekipa Pana Żaka wybrała inny wariant :) W końcu pan Żak i jego ludzie są najmądrzejsi :)

zandrychowa, 19.07.2018 17:31

Czy ten komentarz z fajsbuka trafi do rozumu pana Kubienia. Cytuję: czy wiecie jakie są koszty produkcji jednej baterii do pojazdu? niedawno wpłynęły dane na temat ile produkuje się dwutlenku węgla przy jednej baterii do Tesli S. tyle ile ten pojazd mógłby jeździć z silnikiem diesla o zbliżonych parametrach przez chyba tam 8 lat. technologie eko są w powijakach tylko nie rozmawia się o tym głośno. bo Eko jest modne.

xpek, 19.07.2018 17:15

jad nienawiści ze strony pisaków zaczyna się wylewać szerokim strumieniem

agares, 19.07.2018 16:57

Porażka I Smród

nietakszybko, 19.07.2018 16:54

„tomuś i spółka” litości. Ile jeszcze nicków użyjecie żeby po tym wywiadzie pocieszyć się i całe swoje towarzystwo? I ten styl całego towarzystwa – z jednej strony „lustereczko powiedz przecie że Tomasz jest najpiękniejszy na świecie” a z drugiej totalna agresja wobec Kubienia. Oj nerwowo zakolandio, za nerwowo. musiał burmistrz Żak na żywo wypaść blado. A co będzie jak przyjdzie mu debatować jeszcze z innym andrychowianinem - kandydatem?

glowa, 19.07.2018 16:50

Kubień vs Żak - 1:0. Następnym razem Zdzisiek powinien wziąć ze sobą gitarę i coś zaintonować:) Tylko tak załatwi Kubienia! Blady strach padł na żakolandię.

politolog, 19.07.2018 16:43

Słyszałem i minimalnie wygrał Kubień. Ale nie to powinno być zmartwieniem dla ekipy Żaka tylko to jak słychać było nerwowość Żaka i jak przebijała z niektórych jego wypowiedzi chęć pouczania. Do tego te nerwowe reakcje zakolandii na mamnewesa, desperackie pocieszanie się, tworzone naprędce nowe nicki z których bije agresja wobec kubienia, debilne ploty rozpuszczane o kubieniu zaraz po wywiadzie . Fakt. Titanic tonie zakolandio. Wasza agresja i nowe nicki nic nie pomogą. Na pocieszenie będzie inny kandydat i to on prawdopodobnie odbierze Żakowi władzę.

Gmina2, 19.07.2018 16:42

@szpp Gmina Andrychów potrzebuje burmistrza który słucha ludzi, dla którego ich interesy są najważniejsze, a nie naburmuszonego księcia. Dlatego Pan Krzysztof Kubień będzie bardzo dobrym burmistrzem.

politolog, 19.07.2018 16:41

szpp - tak tak pocieszaj się :) po tym wywiadzie to wskazane :)

Gmina2, 19.07.2018 16:40

Pan Żak mówił coś o jakiejś drodze północnej. Śmieszna sprawa. Miał Pan Panie Żak na to OSIEM lat i gdzie ta droga jest? Nawet planów nie ma. Myśli Pan że mieszkańcy się na to nabiorą?

szpp, 19.07.2018 16:39

Andrychów nie potrzebuje skromnego ,nieśmiałego i czerwieniącego się przy byle okazji burmistrza tylko burmistrza z jajami , z charakterem, charyzmą i pomysłami a taki jest żak

Gmina2, 19.07.2018 16:37

Brawo dla Pana Krzysztofa Kubienia! Bardzo merytoryczna dyskusja i trafne argumenty z Pana strony. Było słychać zdenerwowanie Tomasza Żaka i brak kontrargumentów. Brawo Panie Krzysztofie! Wiem że jest Pan bardzo skromną osobą. Takiego włodarza potrzebuje gmina Andrychów!

`, 19.07.2018 16:28

Psikuta mieszkańcy gminy ciągle czekają aż wypiszesz ponad 50 najważniejszych inwestycji w gminie !!!!!!!!!!! Obiecałeś i co ? to samo co Zdzisek OOO HAAAA HAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAA

`, 19.07.2018 16:28

Psikuta czytając twoje komentarze z licznych nicków "widzę typowego nieudacznika życiowego"

andrychowianka2, 19.07.2018 16:28

pan Kubień nie jest żadnym przeciwnikiem i dlatego zakolandia czyli głównie ludzie spoza Andrychowa którzy to dobrze zarabiają tak go atakują i są tacy agresywni i takie ploty wymyślają na jego temat. Ojej. Duże nagrody i premie za to dostają stare i nowe nicki zakolandii na mamnewsa?

andrychowianka2, 19.07.2018 16:23

Bardzo nerwowa i agresywna reakcja tzw. zakolandii najlepiej świadczy o tym że pan Żak słabiej wypadł. A apele żeby konkurenci wycofali się to dowód na dramat w ekipie „zakolandii”. Sypie się i kolejne nicki „tomka i przyjaciół” nic nie dadzą. 8 lat i koniec panie Żak. Czas szykować się na zarobek gdzie indziej. Czarny Groń może będzie przyjmował jak już m.in. dzięki pana determinacji dojdzie do skutku ta kontrowersyjna inwestycja

Zmartwiony, 19.07.2018 16:20

Nie wiem czy Pan Żak jest dobrym burmistrzem czy nie, ale obserwuje od dziecka różne działania Pana Kubienia i widzę typowego nieudacznika życiowego, z którego kipi obłudą, za to idealnie pasującego do PIS-u. Myślę, że dla Pan Żak powinien się cieszyć, bo to żaden konkurent.

ranyjulek, 19.07.2018 16:11

Abcabc, szpp i barte czyli Tomek chwalą Tomasza i apelują o wycofanie się konkurenta :) Hmm :) Jeszcze inne wcielenia tomka powinny do tego chwalenia i apeli dołączyć. Teraz na serio. Dość propagandy. Ile z tych 52 milionów wycofano już z budżetu? Basen jaki miał być za 20 milionów będzie ponad 30 milionów. Włókniarzy – zostawili kawałek niewyremontowany i teraz za 150 metrów remontu będą płacić prawie 750 tysięcy!!! Itd. itd. No „super” ekipa. W chwaleniu się i propagandzie….

szpp, 19.07.2018 15:54

krzysiek daj sobie spokój z tym kandydowaniem jeszcze jest czas żeby wyjść z twarzą z tej kampani ponieważ przypuszczam że zakończy się ona dla ciebie spektakularną porażką w pierwszą niedziele wyborczą. co ty myślisz że szyld PIS doda ci skrzydeł?

`, 19.07.2018 15:53

Psikuta mieszkańcy gminy ciągle czekają aż wypiszesz ponad 50 najważniejszych inwestycji w gminie !!!!!!!!!!! Obiecałeś i co ? to samo co Zdzisek OOO HAAAA HAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAA

Zakolog, 19.07.2018 15:53

A teraz sprawdzamy prawdomówność Tomka naszego ! Teza – autobusy zostały kupione za dotację UE lub nawet jak stwierdziło medialne ramię obecnego układu, są za darmo. Falsyfikacja tezy, którą może przeprowadzić każdy andrychowianin – prawo UE bezwzględnie i to pod rygorem natychmiastowego zwrotu środków pochodzących od podatnika unijnego, nakazuje oznaczenie wszystkich dóbr zakupionych z dotacji, np. poprzez umieszczenie informacji w formie tabliczki, naklejki itp. ze ściśle określoną treścią. I teraz dowód z okazania – na którym tomkobusie i gdzie jest umieszczona taka informacja ?

unsa123, 19.07.2018 15:52

największym sukcesem poprzedniej władzy było dofinansowanie na fontanny :D, dlatego krytykują każdą inwestycje z dofinansowania.

abcabc, 19.07.2018 15:27

tak 52 mln na inwestycje tylko w tym roku, a w poprzednich latach podobnie. za kadencji pietrasa i kubienia o takich nakładach na inwestycje mieszkańcy gminy mogli tylko pomarzyć. do dziś spłacany jest kredyt na basen który w środku wakacji świeci pustkami. może pan kubień pójdzie dziś na basen i będzie tam jedynym użytkownikiem? może pójdą razem z janem pietrasem? że co???? że zimno?????? że pada deszcz??????

`, 19.07.2018 15:21

"Te 8 lat zaprzepaszczono – podsumował Krzysztof Kubień" ........ BRAWO !!!

barte, 19.07.2018 15:05

Kubień wszystko na NIE