Kiedyś brakowało sprzętu, dziś brakuje lekarzy i pielęgniarek

, Polityka, Wiadomości, 12.12.2019 10:00, red
Trudna sytuacja w wadowickiej lecznicy.
Kiedyś brakowało sprzętu, dziś brakuje lekarzy i pielęgniarek
W Brzeźnicy odbył się V Konwent Burmistrzów, Wójtów i Starosty Wadowickiego. Wzięli w nim udział wójtowie i burmistrzowie z powiatu wadowickiego oraz starosta Eugeniusz Kurdas.

Podczas posiedzenia poruszono „gorący” ostatnio temat sytuacji w wadowickim szpitalu.

Przypomnijmy, że niedawno odwołana została dyrektor szpitala Beata Szafraniec. To była decyzja zarządu powiatu na czele ze starostą Eugeniuszem Kurdasem (PiS), choć wielu samorządowców z tej partii ją krytykuje.


Decyzję o odwołaniu dyrektor skrytykował m.in. Marek Wierzba, który jest przewodniczący komisji zdrowia w Sejmiku Małopolskim..

„Każdy zarząd Powiatu czy Województwa jako organ założycielski spzoz ma prawo odwołać dyrektora jednostki jeśli istnieją rzeczywiste, merytoryczne i uzasadnione ku temu powody. Niestety, sposób w jaki tego dokonano w Wadowicach budzi dezaprobatę a nawet odrazę. Z całą pewnością pani Beata Szafraniec, która funkcję tę pełniła w wyniku wygrania konkursu, na takie potraktowanie nie zasługiwała. Można było to zrobić (jeśli już) w sposób cywilizowany. Szkoda, że po skandalicznych ekscesach byłego burmistrza, teraz Starosta z zarządem powiatu negatywnie rozsławia Wadowice”. - napisał.

Dyrektorka odwołana została wkrótce po tym, jak pracownicy szpitala skierowali do starosty list otwarty w sprawie sytuacji w lecznicy. Podkreślono w nim, że atmosfera wśród pracowników jest fatalna, a załoga stopniowo kurczy się.


Podczas konwentu rozmawiano o problemach kadrowych i zarządzaniu oraz niewystarczającej ilości lekarzy i pielęgniarek. Samorządowcy słusznie zwrócili uwagę, że kiedyś w szpitalu brakowało specjalistycznego sprzętu medycznego i występowały problemy lokalowe. Dziś już w zasadzie te problemy zostały rozwiązane. Jest dobrze wyposażona baza, a brakuje fachowców do diagnostyki.

Poprawa sytuacji w lecznicy zależy od władz powiatu, nowego dyrektora, ale także od - nie ma co ukrywać - od rządu, bo problem jest w cały kraju. Rząd co prawda mówi, że służbę zdrowia reformuje, ale jak widać sytuacja w cały kraju pogarsza się.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kyfe, 12.12.2019 17:00

Personel szpitala tak wygląda dzięki byłej dyrektor.

cath, 12.12.2019 16:07

I jeszcze jedno to działania dyr.Szafraniec doprowadziły do takiej sytuacji kadrowej w szpitalu jaka jest.I sprowokowały personel do napisania listu otwartego.Jej metoda była prosta nie podoba się odejdź no i odchodzili.Najwiekszym faux pas było napisanie uwag na piśmie bo zostawał po tym ślad a w szpitalu było cudownie.Tylko ze naprawde już nie ma kto leczyć .

cath, 12.12.2019 13:34

Cywilizowany tzn jaki? Pan Wierzba kompromituje się takimi wypowiedziami.