LKS Bulowice łączy siły z AP Progress Andrychów

, Sport, Wiadomości, 11.12.2019 18:40, DK
Co dalej?
LKS Bulowice łączy siły z AP Progress Andrychów

O sytuacji w LKS Bulowice pisaliśmy w artykule Cały zarzad podaje się do dymisji

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że powodem decyzji dotychczasowego zarządu o rezygnacji z pełnionych funkcji jest budowa sceny na obiekcie LKS Bulowice, która - zdaniem zarządu - jest inwestycją bezsensowną (klub posiada już jedną scenę mobilną, która w zupełności wystarcza). Nowa scena ma kosztować ponad 150 tys. złotych.

Za powstaniem sceny optowali przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Krystyna Łubik, radny Lesław Kuźma oraz sołtys Bulowic Janusz Kruczała.

Sponsorem sceny ma być kółko rolnicze, jednak były zarząd klubu LKS Bulowice na czele z prezesem Markiem Matyszkowiczem twierdził, że jest to marnotrawstwo pieniędzy i że mała scena którą zakupił klub w zupełności wystarcza. Dodatkowo później to klub będzie musiał utrzymać scenę, która używana będzie tylko kilka razy w roku.

Nowym prezesem zarządu LKS Bulowice zostanie Tomasz Lechowicz, a ze „starego” zarządu zostało tylko dwóch członków.

Nowy zarząd to de facto trenerzy stowarzyszenia AP Progress Andrychów, prywatnej szkół piłkarskiej z Andrychowa. Stowarzyszenie z Andrychowa współpracuje z LKS Bulowice od kilku lat. Znają problemy i specyfikę bulowickiego klubu, organizowali tam turnieje oraz treningi. Współpraca układała się bardzo dobrze.

Dla nowych władz najważniejszy będzie awans z obecnej B klasy.

Póki co działacze uspokajają rodziców dzieci, które uczęszczają do bulowickiej szkółki piłkarskiej - dzieci będą płaciły nadal starą składkę, zmieni się jedynie trener.

Bulowicki stadion, będzie teraz flagowym obiektem stowarzyszenia AP Progress.

Nowe władze zapewniają, że będzie się działo, mają mnóstwo energii i pomysłów.

Poprzednie władze klubu sprawiły, że obiekt rozkwitł na nowo. Zainwestowano sporo pieniędzy w:

 • Wymianę pieca do ogrzewania budynku klubu

 • Siłownie zewnętrzną

 • Monitoring

 • Boisko do siatkówki

 • Podest sceniczny

 • Plac zabaw

 • Ogrodzenie wokół placu zabaw i świetlicy

 • wybrukowanie placu przed świetlicą

 • doświetlenie boiska bocznego (dodano 12 lamp)

  oraz w bufet, który okazał się bardzo przydatny podczas imprez na stadionie. Bufet został zbudowany ze środków prywatnych zarządu, jednak jeden z radnych stwierdził jakoby była to samowola budowlana i nakazał rozebranie bufetu.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›