Pomieszczenie z bankomatem schronieniem dla bezdomnych

, MAGAZYN, Wiadomości, 11.12.2019 20:30, PG
Nie ma co ukrywać, że zima dla bezdomnych to czas walki o przetrwanie.
Pomieszczenie z bankomatem schronieniem dla bezdomnych

Jak przekazuje nam jeden z mieszkańców Andrychowa, kilka dni temu w nocy próbując skorzystać z bankomatu znajdującego się przy ul. Krakowskiej obok banku PKO BP zauważył osobę, która śpi w małym pomieszczeniu gdzie znajduje się urządzenie. Zgorszony całą sytuacją mieszkaniec wezwał policję.

Jak potwierdza nam asp. sztab. Dariusz Stelmaszuk z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce. Co więcej, nie jeden raz! Tylko od tygodnia każdej nocy w pomieszczeniu, który znajduje się bankomat śpią bezdomni. Na policję sprawę zgłosił nawet dyrektor banku, do którego należy bankomat.

Nie ma co ukrywać, że zima dla bezdomnych to czas walki o przetrwanie. Takie sytuacje mogą się zdarzać teraz często i to w różnych miejscach, np. na klatkach schodowych bloków.

W Andrychowie działa Chrześcijańskie Stowarzyszenie "Pełna Chata" gdzie prowadzone są działania na rzecz bezdomnych oraz “Dom Wsparcia” na ul. Batorego 48 i 52. Jest to całodobowa noclegownia dla mężczyzn. Tylko że tam trzeba chcieć się udać i trzeba być trzeźwym.

Istnieje również możliwość skorzystania z gorącego posiłku i łaźni w Kuchni Św. Brata Alberta przy ul. 1 Maja w Andrychowie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

piter.m, 13.12.2019 16:16

Ktoś go musiał wpuścić, bo się dziada żal zrobiło. Raz jeden taki to delikwent nasiusial na bankomat i załączył alarm, żal mu było wychodzić bo by się drzwi za nim zamknęły. Przyjechała ochrona i tak wyleciał na "bruk". Ten tu to musiał być kulturalnym dziadem...

Mieszkaniec2, 12.12.2019 12:50

Zgorszony sytuacja.... Brak słów to chyba trzeba pomóż bezdomnej osobie a nie dzwonić na policję jakby się działo przestępstwo. Żarty w komentarzach cały czas tylko o polityce a 2 człowiek nie ważny. Brawo widać jakie mądre osoby są w mieście

jolk, 12.12.2019 08:01

A może dla bezdomnych też 500+. Zawsze to porę tysięcy oddanych głosów na jedyną "słuszną partię"