reklama

Ponad pół tysiąca kierowców przebadanych na zawartość alkoholu

, Na sygnale, Wiadomości, 11.12.2019 14:01,
Jakie efekty?
Ponad pół tysiąca kierowców przebadanych na zawartość alkoholu

Policja z powiatu suskiego podsumowała poniedziałkową (9.12) akcję na drogach pod hasłem „Alkohol i Narkotyki”.

Do sprawdzania zawartości alkoholu w organizmie zostały wykorzystane m.in. szybkie testy trzeźwości Alco Blow, które pozwoliły sprawnie przeprowadzić masowe badania.

Głównym celem akcji było eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu i narkotyków. Ogółem podczas jednodniowych działań, wykonano w powiecie suskim 580 badań kierujących pojazdami na zawartość alkoholu - ujawniając 1 nietrzeźwego kierującego oraz 1 kierującego po użyciu alkoholu.

Policja przypomina, że zawartość alkoholu we krwi o stężeniu od 0,2 promila do 0,5 promila, określa się jako stan po użyciu alkoholu. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem, za które można stracić prawo jazdy nawet na 3 lata. Natomiast, gdy stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila, wówczas kierujący popełnia przestępstwo, za które może stracić prawo jazdy nawet na 10 lat.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy