Ile kosztowała samorząd reforma edukacji i podwyżki dla nauczycieli?

, Polityka, Wiadomości, 21.09.2019 13:40, PG
Radni pytają o koszty.
Ile kosztowała samorząd reforma edukacji i podwyżki dla nauczycieli?

Jedna z radnych w Andrychowie – Dorota Magiera – postanowiła dowiedzieć się, ile gminę Andrychów kosztowała reforma edukacji przeprowadzona przez rząd (m.in. chodzi o likwidację gimnazjów i wprowadzenie systemu 8-klasowego). Trzeba było dostosować m.in. sale lekcyjne do nowych standardów. – Najbardziej poszkodowane są gminy takie jak nasza, bo to one zostały zmuszone do poniesienia kosztów restrukturyzacji szkół, by spełnić nowe wymogi. – pisze radna w swojej interpelacji.

Ile to kosztowało w gminie Andrychów? Dowiemy się z odpowiedzi jaką dostanie radna.

Również w gminie Kęty liczą dodatkowe koszty edukacyjne. Jak poinformowała skarbnik gminy Kęty Grażyna Zątek na podwyżki dla nauczycieli z budżetu gminy będzie trzeba wyłożyć minimum 1 200 000 zł w tym roku. To jest kwota nie zawierająca dodatku dla wychowawstwa, nadliczbowych godzin i innych dodatków.

Gminy nie miały zapisane wydatków na ten cel w budżecie, a to na nich spadł ciężar finansowania podwyżek dla nauczycieli, czy wcześniej - reformy edukacji.

Samorządowcy narzekają, że rząd realizuje swoje pomysły zrzucając je na barki finansowe budżetów gmin, nie zapewniając tym samym odpowiednio wysokich dotacji dla nich na te cele.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 22.09.2019 05:43

nikt nie ma tyle wakacji co ta grupa społeczna, co robili w lipcu i sierpniu, bo ja zapi...em od 6 do 14 codziennie