Brutalne ataki na banery urzędującego prezydenta

, Polityka, Wiadomości, 01.06.2020 11:40, NEWSY CZYTELNIKÓW
Kampania wyborcza trwa, chociaż oficjalnie jej nie ma.
Brutalne ataki na banery urzędującego prezydenta

Mimo braku ostatecznego terminu wyborów, a zatem i braku kampanii wyborczej, na andrychowskich ulicach kampania wyborcza trwa w najlepsze. Zwłaszcza prowadzą ją ludzie wspierający jednego kandydata – urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę, który reprezentuje partię rządzącą. Przy drogach wisi mnóstwo banerów Andrzeja Dudy.

Jak widać, nie wszystkim to się podoba. W ostatnich dniach nieznane osoby dosyć brutalnie potraktowały co najmniej kilka banerów A. Dudy.

Zgodnie z przepisami, niszczenie materiałów wyborczych jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny. Wysokość grzywny ustalana jest przez Sąd i może wynieść nawet 5 tysięcy złotych. Jeżeli komitet wyborczy oszacuje swoje straty na kwotę przekraczającą 500 złotych, to zgodnie z kodeksem karnym, grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mirek, 04.06.2020 12:54

oj pisiory pisiory ... wypłukane z móżdżków (bo nie mózgów) przez reżimową goebelsowską TVPiS (nie prl-owska, bo to był pryszcz w porównaniu z tym co jest dzisiaj w TVP) - słuchacie dalej tych kłamstw i przemilczeń, to macie takie a nie inne zdanie. Wam nikt nie wmówi że czarne jest czarne a białe jest białe :D

sowa, 01.06.2020 21:45

Skąd takie lemingi się biorą?

kamieni.kupa, 01.06.2020 20:54

Helena Janiso - Tak, tak, Bronek przecież wszystko wetował i niczego nie podpisywał co mu Tusk podstawił. Musi Pani zrozumieć, że nie wszyscy są lemingami i nie wszyscy mają krótką pamięć.

KochamTuska, 01.06.2020 17:06

Dzięki Borysławowi pisiory nie mogą się zrewanżować bo nie wiadomo kto będzie kandydatem na prezydenta z mojej ukochanej partii :-)

KochamTuska, 01.06.2020 17:02

A może to Brunek dechą zahaczał ?

kamieni.kupa, 01.06.2020 16:49

barte - Serio? Nie rozśmieszaj mnie hahaha. Z litości nie będę tutaj przypominał szerzej, ale jedynie wspomnę o pewnym prezydencie zwanym Komoruskim, który kompromitował Polskę na arenie międzynarodowej m.in. chodząc po krzesłach w Japonii, czy gadając w USA wśród ważnych osobistości o bigosowaniu czy pilnowaniu żony. Nigdy nie było mi tak wstyd jako Polakowi niż przez 5 lat prezydentury tego Pana z Budy Ruskiej.

barte, 01.06.2020 16:42

Duda już kupił nowy dom więc on doskonale wie że przegra.Rzeczywiście gorszego prezydenta Polska w ostatnim trzydziestoleciu nie miała

Zenobiusz Kuśmider, 01.06.2020 14:42

Niestety wybór jest taki a nie inny. Przeciętny wyborca i tak nie ma pojęcia kto za kim tak naprawdę stoi i dlaczego. Wyboru większości kandydatów z obecnej 'puli' pożałujemy wcześniej lub później. Głównym siłom w parlamencie (i poza) na rękę jest dalsze podjudzanie Polaków przeciwko sobie miedzy innymi za pomocą tematów zastępczych wrzucanych w odpowiedniej chwili.

stachurski300, 01.06.2020 13:54

brutalne ataki co to za tytuł ? biedny plakat dudy trójca przenajświętrza - duda , morawiecki i szumowski się nadają do dymisji albo do tarcia chrzanu

bolo123, 01.06.2020 12:47

Na pewno robią to PiS-iory, bo zwolennicy POkojowej opozycji nigdy nie zdobyliby się na tak haniebne czyny, oni miłość i zrozumenie dla innych wyrażają nawet w swoich postach prawda @Emil Szmeil

xp34, 01.06.2020 12:37

@dziennikarz A o podartych banerach konkurencji to już nie mówimy, tak? Minimum wysiłku by sprawdzić "doniesienie czytelnika", zrobić spacer po mieście i zrobić kilka zdjęć przerosło?

kamieni.kupa, 01.06.2020 12:15

xpek - Proszę cię, zejdź w końcu na ziemię, bo cały czas żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. Od początku wykorzystujecie epidemię do swoich partykularnych interesików i robicie wszystko, żeby tylko wybory się nie odbyły, bo wiecie, że z Dudą nie macie szans. Gdyby było tak jak piszesz to nie blokowalibyście wyborów, nie straszylibyście ciemnogrodu zabójczymi kopertami, tylko robilibyście wszystko, żeby się wybory odbyły, skoro tak jak piszesz, Duda jest tak znienawidzony przez Polaków. Ustalcie jakąś jedną wspólną wersję, bo to się wszystko nie trzyma kupy.

xpek, 01.06.2020 12:05

w sumie dawno już nie było tak znienawidzonego przez Polaków prezydenta